Rokometaši Gorenja želijo prvenstvo končati brez poraza. Foto: Urban Urbanc
Luka Žvižej
Luka Žvižej je dosegel šest zadetkov. Foto: Urban Urbanc
Gorenju derbi s Cimosom

Boj med Koprčani in Celjani za drugo mesto v državnem prvenstvu tako ostaja odprt. Pivovarji imajo s tekmo več pet točk prednosti pred Primorci. A če slednji dobijo zadnje tri tekme, Celjani pa obe izgubijo, potem se bodo uvrstitve v Ligo prvakov v naslednji sezoni veselili varovanci Fredija Radojkovića.

Brez Bombača in Krivokapića majhne možnosti gostov
Cimos je v Velenje pripotoval močno oslabljen, saj sta manjkala Dean Bombač in Milorad Krivokapić, ki sta se poškodovala na tekmi v Krškem. Bombač si je huje zvil gleženj, medtem ko ima Krivokapić poškodovano koleno.

Gorenje ves čas vodilo
Odsotnost prvokategornikov se je še kako poznala Cimosu, ki je ves čas zaostajal, v drugem polčasu tudi za pet golov. Koprčani so znižali zaostanek, vendar jim izenačiti ni uspelo. Marko Bezjak je bil s šestimi goli najuspešnejši pri domačih, medtem ko je pri gostih Matjaž Brumen dosegel sedem golov.

Simon Razgor zadel za remi
Maribor je proti Celjanom v 58. minuti vodil z 28:26, a sta David Razgor in Luka Žvižej izenačila. Žiga Mlakar je nato zadel za vodstvo pivovarjev, vendar je celjsko slavje preprečil Simon Razgor, ki je bil uspešen v zadnjem napadu na tekmi. Nikola Špelić je dosegel devet golov za domače, Luka Žvižej pa šest za goste.