Škofjeloški rokometaši boljši od Krke

Celjani so si v 25. minuti priigrali pet golov prednosti (13:8), a gostitelji niso izobesili bele zastave predaje. V sedmi minuti drugega polčasa so se približali na gol zaostanka (15:16) in do 48. minute držali korak s slovenskimi prvaki (20:22). V ključnih trenutkih so odločile izkušnje celjskih rokometašev in njihova daljša klop, točki pa sta pričakovano odšli v mesto ob Savinji. Pri gostih sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc z osmimi in Žiga Mlakar s šestimi goli, v trebanjski ekipi pa so Miha Murčehajić, Jure Sušin in Gregor Potočnik dosegli po štiri zadetke.

Obračun Velenjčanov in Ormožanov je bil izenačen do izida 5:5, nato so gostje povedli s 6:5, gostitelji pa vrnili z dvema goloma za vodstvo z 8:6 v 14. minuti. Za dva gola so vodili do 19. minute, ko je semafor dvorane na Hardeku kazal 10:10. Gorenje je počasi začelo prevzemati pobudo in si je do polčasa priigralo štiri gole prednosti. Na +6 so pobegnili na začetku drugega polčasa, takšno prednost pa so držali do 52. minute, ko se je stopila na 27:30. Tri minute kasneje je bilo 31:29 za izbrance Marka Šibile in kazalo je, da bodo gosti imeli še precej težav z ekipo Saše Praprotnika. Toda izgubljena žoga in zapravljena sedemmetrovka ormoške ekipe je privedla do gola Nika Medveda za 32:29, še ena izgubljena žoga do zadetka Roka Golčarja za 33:29, s tem pa dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Prvi strelec tekme je bil Gašper Horvat z 11 goli, Medved je dal dva manj.