Ana Gros
Ana Gros je Hrvaticam nasula osem zadetkov. Foto: Reuters
Slovenija po zmagi nad Hrvaško ostaja v igri za EP
Slovenske rokometašice ugnale Hrvaško

Slovenke, ki so ob polčasu zaostajale z 9:11, so v nadaljevanju zaigrale bolje, agresivnejše so bile v obrambi, v napadu so bile učinkovitejše. V izdihljajih tekme, ob izidu 23:22, so Hrvatice storile prekršek za sedemmetrovko, za nameček je bila še izključena Vesna Milanović Litre. S sedmih metrov je Ana Gros ugnala Ivano Kapitanović in dosegla odločilni zadetek.

Hrvatice, ki so proti Slovenkam izgubile prvič po letu 2006, so zaostanek z golom Andree Penezić sicer zmanjšale na -1, a za povratek jim je zmanjkalo časa. Gostiteljice so v zadnjem napadu tekmo mirno pripeljale do konca. Z osmimi zadetki so bile najučinkovitejše strelke na tekmi Grosova, Neli Irman (obe Slovenija) in Sonja Bašić (Hrvaška). Sedem golov je zadela Bašićeva soigralka Andrea Penezić.

Ob polčasu zaostanek dveh golov
Izbranke Uroša Bregarja so imele že na začetku nekaj priložnosti, da se oddaljijo od tekmic, vendar je Maja Šon namesto za 1:1 zadela v Kapitanovićevo, ta pa je nato preprečila dva poskusa, enega s sedmih metrov, Tamare Mavsar za 2:1. Namesto domačink so povedle gostje, nato je Grosova najprej izenačila, prvič pa so Slovenke povedle v 13. minuti, ko je bila uspešna Šonova. Skupaj s soigralkami je prišla tudi do dveh golov prednosti, nazadnje je s takšno razliko Slovenija vodila pri 8:6, do konca prvega polčasa pa so si dva gola zalogaja priigrale Hrvatice.

Po 14:14 vselej v prednosti Slovenke
Med polčasom so domačinke strnile vrste in po slabih treh minutah na krilih Neli Irman izenačile na 11:11. Ista igralka je nato zadela še za 12:11, nato so Slovenke po nekaj nezbranosti spet zaostajale za dva gola. To pa je bil zadnji padec Bregarjevih deklet, ki so po 14:14 povedle, prednosti pa niso več zapravile. Še naprej je v napadu zadevala Irmanova, ki je do 46. minute zadela petkrat, v 50. minuti pa so domače igralke prvič na tekmi vodile za tri gole (21:18). Tekmice so se še približale na gol zaostanka pri 21:22 in pozneje 22:23, toda ko je Grosova s sedmih metrov zadela za 24:22, vprašanja o zmagovalcu ni bilo več.

Izjavi po tekmi:

Uroš Bregar, selektor Slovenije: "Prvi polčas smo odigrali zelo slabo. Na začetku naša kombinatorika v napadu ni bila takšna, kot bi si želeli. V drugi polovici tekme smo se nato borili v obrambi, na drugi strani pa dosegli nekaj golov iz nasprotnih napadov. To je prevesilo tehtnico na našo stran."

Neli Irman: "Zavedale smo se, da smo kvalitetna reprezentanca in da zmoremo, a moramo to pokazati tudi na igrišču in v dvorani smo res oddelale svoje. Naša reprezentančna pot se le še vzpenja, prepričana sem, da lahko tudi v nedeljo osvojimo točki in se uvrstimo na evropsko prvenstvo."