Edi Kokšarov
Borbeni Edvard Kokšarov je na parketu znova pustil srce, kar pa ne moremo reči za njegove soigralce. Foto: RTV SLO
Uroš Zorman
Uroš Zorman se je v dresu Ciudad Reala veselil na Norveškem. Drammen je padel z 29:23, slovenski organizator igre pa je prispeval dva gola. Foto: EPA

Gostitelji na čelu z nadvse motiviranim Romanom Pungartnikom, ki je bil prvi strelec tekme (11), so z izjemo nekaj trenutkov vseskozi vodili. Po 6 minutah je bilo 5:0, sredi 1. polčasa pa je semafor kazal že 11:3. Po menjavi nerazpoloženega Gorazda Škofa z Aljošo Rezarjem in obrambe 5-1 s 6-0 so se Celjani do odmora približali na -3 (15:12).

Dišalo je po popolnem preobratu
V 38. minuti je Dragan Gajič sploh prvič na tekmi izenačil (17:17), Mirsad Terzić pa 5 minut kasneje zadnjič na 20:20. Nato je gostom zmanjkalo sape, kar so domači izkoristili in z dvema zaporednima bombama "Pungija" v 52. minuti ušli na velikih +6 (30:24). Nekaj upanja je posijalo dve minuti pred koncem, ko je Kokšarov znižal na 30:28, a je takoj nato Pungartnik izsilil izključitev Miladina Kozline in sedemmetrovko, ki so jo Nemci pretvorili v zadetek za 31:28.

Pivovarji so tako doživeli prvi poraz v letošnji Ligi prvakov, za zanesljivo napredovanje v drugi del pa morajo dobiti vse tri tekme, od tega dve na domačem parketu.