David Miklavčič je pokazal najboljšo predstavo v dresu Celja. Do 45. minute je zabil sedem golov ob metu iz igre 7/8. Foto: BoBo
Ivan Slišković
Ivan Slišković je bil s štirimi goli najučinkovitejši Celjan v prvem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani v osmo le premagali nemške »leve«

Celjani so predtem izgubili vseh sedem dvobojev z "levi", tokrat pa so vodilno ekipo nemške lige pred 4.000 gledalci v Zlatorogu popolnoma zasenčili. Celjani so pogumno odprli tekmo in po golu Luke Žvižeja v 7. minuti povedli s 5:3. Toda gostje so hitro izenačili, za kar je poskrbel Kim Ekdahl du Rietz.

Celjani ušli na +5
Sledil je nov celjski niz, tako da je semafor v 15. minuti po golu Blaža Janca kazal +3 (9:6). Gostujoči trener Nicolaj Jacobsen je vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala, saj je Janc v 21. minuti iz protinapada povišal na 11:7. Varovanci Branka Tamšeta so nadaljevali dobro, razigrano. 209 cm visoki Čeh Michal Kasal je z golom v 30. minuti spet zadel za +4 (15:11). Le nekaj sekund pred koncem polčasa je Janc prodrl na črto in povišal na 16:11.

Miklavčič polnil mrežo
Po odmoru se je celjski šov nadaljeval. David Miklavčič je takoj zadel za 17:11. Po golu Mihe Zarabca (37.) za 21:15 je gostujoči trener Jacobsen spet moral vzeti minuto odmora. Brez uspeha, saj pivovarji niso popuščali. Posebej razpoložen je bil Miklavčič, ki je s tremi zaporednimi zadetki (met 7/8) v 45. minuti zadel za 25:19. In ko je Zarabec v 51. minuti povišal na 28:21, je že zadišalo po prvi celjski zmagi nad "levi". V zadnjem delu ti niso imeli dinamita, da bi napravili preobrat proti tokrat izjemno razpoloženim Celjanom, tako da se je slavje na tribunah Zlatoroga lahko začelo že nekaj minut pred koncem.

Pivovarji bodo v naslednjem krogu, v soboto, 29. novembra, gostovali pri skopskem Vardarju.

Branko Tamše: "Izjemno težka tekma, na kateri so moji varovanci na izjemen način upoštevali vsa moja navodila. Na igrišču so realizirali vse moje napotke, zares jim čestitam za bojevito igro v obrambi, ki sem jo shranil za celjski dvoboj proti nemški zasedbi. Čez dan ali dva se bomo povsem zavedali te zmage, ki jo je dosegla ekipa z le tremi izkušenimi, povečini pa neizkušenimi igralci. Naredili so to, kar veliko boljšim celjskim zasedbam ni uspelo na minulih sedmih tekmah proti ekipi iz Mannheima."

David Miklavčič: "Po dolgem času sem tudi v napadu prikazal učinkovito predstavo, a najbolj pomembna je zmaga nad izjemno kakovostnim tekmecem iz Nemčije. Na minulih mednarodnih tekmah v tej sezoni smo bili že blizu polnemu izplenu, na današnji tekmi proti Rhein-Neckarju Löwnu pa smo od prve do zadnje minute igrali zbrano in verjeli v zmago."