Gašper Hrastnik je bil s šestimi zadetki najboljši strelec Maribora. Foto: Boštjan Selinšek

Tekma je bila povsem izenačena do 21. minute, ko so domači prvič na tekmi povedli z dvema goloma razlike. Do treh golov prednosti so prišli v zadnji minuti prvega polčasa, ko so zadeli za 16:13.
V drugem polčasu so imeli Štajerci vse vajeti igre v svojih rokah, saj so vztrajno izkoriščali ponujene priložnosti in večali razliko. Tako so v 46. minuti povedli s 24:18 in vse bolj je kazalo, da bosta dve točki ostali v Mariboru. A so se morali izbranci domačega trenerja Sebastjana Soviča zanju še potruditi, saj je Ribnica pritisnila in v 59. minuti po golu reprezentanta Jana Grebenca znižala na 27:26, vendar do preobrata ni zmogla.
Prvi strelec tekme je bil Grebenc z devetimi goli, Gašper Hrastnik jih je na drugi strani zabil šest.

Ribničane je z zmago nad Dobovo (35:29) na vrhu lestvice ujel Koper 2013.