Ribničani so slabše začeli tekmo. Zaostajali so ves prvi polčas. Semafor je tako ob odmoru kazal 14:11 za Dobovo.

Varovanci Roberta Beguša so v drugem delu dvignili raven igre in hitro izenačili na 14:14. Ribničani so v 40. minuti prvič na tekmi povedli (16:15), nato pa vodstva niso več izpustili iz svojih rok.

V zmagoviti ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Patrik Leban z devetimi zadetki, medtem ko jih je za Dobovo Dominik Smojver dosegel šest.

Koper dobil derbi proti Krki
V derbiju drugega in tretjega na lestvici je Koper 2013 s 27:23 ugnal Krko. Novomeščani so v 53. minuti izenačili na 22:22, nato pa so domači z goli Aleksa Vlaha, Žige Smolnika in Adama Bratkoviča prevesili tehtnico na svojo stran. Smolnik je bil z devetimi goli prvi strelec tekme.

Državno prvenstvo se bo zaradi januarskega svetovnega prvenstva v Franciji nadaljevalo februarja prihodnje leto.