Tekma je bila izenačena do 17. minute (7:6), nato pa so na igrišču zagospodarili Ribničani in najprej povedli s +4 (10:6), tik pred koncem prvega polčasa pa je semafor kazal že +7 (16:9).

Varovanci Siniše Markote so v drugem delu tekmece zanesljivo držali na varni razdalji, vselej so bili korak pred njimi in zanesljivo dosegli deseto zmago v tej sezoni. V zmagoviti ekipi sta bila najučinkovitejša Risto Vujačić s sedmimi in Luka Koprivc s petimi goli, pri osmoljencih pa Uroš Štumpfl z devetimi in Filip Jerenec s petimi zadetki.

Koper iz Škofje Loke s točko
V drugem derbiju dneva sta se Urbanscape Loka in Koper 2013 razšla brez zmagovalca z 20:20. Koprčani so polčas dobili z 10:9. V končnici je Alen Šibanc popeljal domače v vodstvo z 20:19, a je nato izenačujoči zadetek dosegel Žiga Smolnik. V škofjeloški ekipi je bil najučinkovitejši Šibanc s sedmimi, v koprski pa Aleks Vlah s petimi zadetki.