Ivan Slišković je bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Foto: BoBo
Celjani
Celjani so zmago proslavili skupaj z navijači. Foto: MMC RTV SLO
Matevž Skok
Odlično je branil Matevž Skok, ki je zbral 15 obramb. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Prva zmaga Celja v letošnji Ligi prvakov

Uvodne minute so pripadle domačim, ki so povedli s 6:4. A Celjani so držali priključek, nato pa sredi prvega dela ušli na 10:8. Trener medvedov Vladimir Maksimov je vzel minuto odmora, po kateri pa se je celjska prednost le še povečala. Goli Ivana Sliškovića, Mihe Zarabca in Blaža Janca so v 22. minuti pomenili prednost s 15:10. Končnica je spet pripadla medvedom, ki so do polčasa prišli le na -2 (15:17).

Pivovarji zaključili tekmo z nizom 6:0
V nadaljevanju je sledila izenačena tekma "gol za gol". Sredi drugega dela se je razigral Matevž Skok, ki je pripomogel k celjskemu vodstvu z 28:25 v 48. minuti. Toda temu je sledil ruski niz, 5:1. Tako da je Aleksander Černoivanov v 54. minuti zabil za 30:29. Tamše je vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj so pivovarji s petimi goli zapored razblinili vse dvome o zmagovalcu. Po golu Sliškovića, ki je bil z devetimi zadetki prvi strelec tekme, je semafor v 59. minuti kazal 34:30, s čimer je bil zmagovalec odločen.

Celjani bodo v naslednjem krogu v soboto, 18. oktobra, ob 20.30 gostili Veszprem.

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Podgorici z 28:26 (12:15) premagala Črno goro. Maja Šon (6), Tamara Mavsar (5) in Ana Gros ter Neli Irman (4 goli) so bile najboljše pri Sloveniji.