Srbski reprezentant Nemanja Zelenović se je izkazal s sedmimi goli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gorenje
Velenjčani imajo na vrhu lestvice točko prednosti pred Celjani. Foto: Urban Urbanc
Štajerski derbi dobilo Gorenje
Celjani porazili Koprčane

Koprčani, ki so v Celje pripotovali brez obolelega Nikole Manojlovića, so prek Matjaža Brumna dosegli prvi gol na tekmi, nato pa so vajeti v roke prevzeli domači. Na krilih razpoloženih Gašperja Marguča, Alema Toskića in Nemanje Zelenovića so sredi polčasa prišli do vodstva z 12:5, ki ga niso več izpustili iz rok.

Po zaostanku sedmih golov ob glavnem odmoru (17:10) so se Koprčani sredi drugega polčasa dvakrat približali na dva zadetka zaostanka (21:19 in 22:20), na kar so Celjani odgovorili z goloma Zelenovića in Boruta Mačkovška (24:20). V zadnjih desetih minutah so pivovarji, pri katerih je bil z devetimi goli najboljši strelec Gašper Marguč, prednost še nekoliko povečali.

Gorenje zmagalo v Mariboru
Celjani so bili na vrhu lestvice dobro uro, saj so v drugi tekmi dneva državni prvaki iz Velenja z 32:27 premagali Maribor. Pri Gorenju je bil z devetimi goli najučinkovitejši Fahrudin Melić. Tako za Velenjčane kot tudi za Celjane sta zmagi lepa popotnica za sobotni tekmi Lige prvakov. Prvi bodo gostovali v v St. Peterburgu, drugi pa gostijo Veszprem.