Gašper Marguč je bil s sedmimi goli najboljši strelec domačih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marko Dujmović
Pri Velenjčanih sta po sedem golov dosegla Marko Dujmović (na sliki) in Jernej Papež. Foto: Aleš Fevžer
Pivovarji dihajo za ovratnik Gorenju
Celjani po desetih porazih ugnali Velenjčane

Celjani so Velenjčane v prvenstvu premagali prvič po treh letih oziroma po desetih porazih. Tokrat so dobro začeli tekmo, začetni met je izvedel biatlonec Jakov Fak, in vodili večji del prvega polčasa, nekajkrat s tremi goli razlike (6:3, 10:7).

Lekai v zadnji sekundi za +2
Velenjčani jim niso dovolili, da bi ušli še dlje. "Ose" so se pet sekund pred koncem polčasa z golom Marka Dujmovića približale le na gol zaostanka (15:14). In ko je kazalo, da bo to tudi izid prvega dela, se je v napad zagnal Mate Lekai, sprožil z okoli 12 metrov in presenetil Benjamina Burića.

Velenjčani trčili ob celjski zid
Srečanje se je prelomilo na začetku drugega polčasa, ko so domači z granitno obrambo povsem omrtvili napad Gorenja. Velenjčani kar deset minut niso dosegli gola, na drugi strani pa so Celjani pridno polnili mrežo, tako da je semafor v 39. minuti kazal 23:14. Vratar Matevž Skok je zapored ubranil sedemmetrovke Niku Medvedu, Stašu Skubetu in Mitji Nosanu. Trener Ivan Vajdl je pri 20:14 vzel minuto odmora, ki pa ni pomagala. Gorenje je v nadaljevanju ublažilo poraz, moči za preobrat pa ni imelo.

Odločitev 24. maja v Rdeči dvorani?
Velenjčani imajo pet krogov pred koncem dve točki prednosti pred Celjani. Če bo šlo vse po načrtih, bo o naslovu prvaka odločala tekma zadnjega kroga 24. maja, ko bo Gorenje gostilo Celjane.