Blaž Blagotinšek
Blaž Blagotinšek se je na črti dobro boril z nemškimi silaki. V 38. minuti je dobil rdeči karton zaradi prekrška nad Joanom Canellasom. Foto: www.alesfevzer.com
Celjani remizirali z nemškimi prvaki
Po točki Celja nekaj grenkega priokusa

Spomnimo, Celjani so pred mesecem dni izgubili v Nemčiji s 35:32, potem ko so še pet minut pred koncem vodili za pet golov.

Tokrat so pivovarji pred več kot 4.000 gledalci v Zlatorogu dobro odprli tekmo, vodili z 8:6, nato pa je Kiel z delnim izidom 4:0 naredil preobrat. Polčas se je končal s 14:14.

Celjani ujeli goste v 52. minuti
V drugem polčasu je Kiel večji del vodil za gol ali dva, a se pivovarji kljub rdečemu kartonu Blaža Blagotinška v 38. minuti niso predali. Vztrajno so lovili nasprotnika in ga v 52. minuti z zadetkom Šimeta Ivića tudi ujeli na 20:20.

Landin ustavil Zarabca, Dahmke v polno
Sledila je tesna končnica, v kateri je Blaž Janc dve minuti pred koncem zadel za 23:22, malo pozneje je Niklas Landin Mihi Zarabcu ubranil poskus s težkega položaja, nato pa je gostom točko priboril Rune Dahmke z golom 20 sekund pred koncem.

Celjski rokometaši bodo v naslednjem krogu v nedeljo, 6. decembra, gostovali pri PSG-ju.

LIGA PRVAKOV

9. KROG, skupina A

CELJE PL - KIEL 23:23 (14:14)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek, Ivić 3, Barbarskas, Janc 4, Marguč 3 (3), Poteko 2, Zarabec 4, Dujmovič, Kodrin 1, Fižuleto, Patrianova 2, Dobelšek 1, Mlakar 2, Žvižej 1.

Kiel: Landin, Katsigiannis, Duvnjak 3, Ferreira, Toft Hansen 1, Mamelund, Sprenger 2, Weinhold 3, Dissinger 4, Anić, Canellas 2 (1), Dahmke 5, Klein, Vujin 3, Oprea.

Sedemmetrovke: 3/4; 1/1

Izključitve: 12 min; 14 mi.

RK: Blagotinšek 38.; Duvnjak 60.

VESZPREM - PSG 28:20 (16:14)

FLENSBURG - WISLA PLOCK 27:25 (13:11)

ZAGREB - BEŠIKTAŠ 32:26 (14:11)

Vrstni red: Veszprem 15, PSG in Flensburg 14, Kiel 9, Zagreb 8, Wisla 7, Celje 3, Bešiktaš 2 točki.

Skupina B:
RHEIN NL - KRISTIANSTAD 29:20 (15:10)
KIELCE - VARDAR 23:20 (10:6)
KOLDING - BARCELONA 28:36 (15:16)
MONTPELLIER - PICK SZEGED 29:29 (17:17)

Vrstni red: Barcelona 15, Rhein Neckar 13, Kielce 12, Szeged 11, Vardar 10, Montpellier
5, Kristianstad 4, Kolding 2 točki.
Zmagovalci skupin se uvrstijo v četrtfinale, ekipe od 2. do 6. mesta pa v osmino finala.