Sebastian Skube in soigralci so se borili, vendar je Veszprem v tem trenutku premočan. Foto: Aleš Fevžer
Laszlo Nagy - največji zvezdnik v izjemno močni ekipi Veszprema. Foto: EPA
Dean Bombač
Dejan Bombač je bil s petimi goli skupaj z Miloradom Krivokapićem najboljši strelec Kopra v Portu. Foto: Aleš Fevžer
Veszprem pretrd oreh za Celjane

Celjani so v polnem Zlatorogu, kjer se je zbralo 5.800 gledalcev, začeli odlično in na krilih razpoloženega Nemanje Zelenovića, ki je dosegel tri gole, v 8. minuti povedli s 4:1. Gostje so pet minut pozneje ujeli domače, nato pa je sledilo izenačeno, "gol za gol", srečanje. Tako je bilo vse do zadnjih minut, ko so si fizično močnejši madžarski prvaki, ki so v obrambi 6-0 igrali izjemno ostro, priborili tri gole prednosti (8:11). Izid polčasa (9:11) je postavil Gašper Marguč.

Pivovarji niso prišli bližje kot na -2
Na začetku drugega polčasa je Veszprem v šestih minutah z dvema goloma Renata Sulića ušel na 15:10, tako da je trener Vladan Matić moral vzeti minuto odmora. Malo pozneje je zaradi tretje izključitve rdeči karton dobil Istvan Schuch, Žiga Mlakar pa je zadel za 12:15. Ko je v 45. minuti Marguč znižal na 14:16, je kazalo, da bi morda pivovarji lahko pripravili preobrat. A sledila sta gola Nagyja in Csaszarja za 18:14. Celjani so se do konca trudili, a izjemno močni Veszprem preobrata ni dovolil.

10. februarja z Atleticom
Pivovarji bodo naslednjo tekmo v Ligi prvakov odigrali 10. februarja, ko bodo gostovali pri madridskem Atleticu, nato pa sledita odločilni tekmi s Constanto in Sävehofom, ki bosta odločili o tem, ali se bodo Celjani uvrstili v osmino finala.

7. krog, skupina B:
CELJE PIV. LAŠKO - VESZPREM 19:24 (9:11)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 2, Marguč 5 (3), Janc, Razgor, Toskić, Ranevski, Skube 2, Poteko, Zelenović 3, Žabič, Mačkovšek 4, Lekai 2, Žvižej 1.

Veszprem: Fazekas, Alilović, Gulyas, G. Ivancsik 3, Schuch, Csaszar 4 (2), T. Ivancsik 3 (1), Perez 2, Laluska 2, Nagy 4, Jamali 2, Ugalde 1, Oneto, Terzić, Sulić 3, Stranigg.

Sedemmetrovke: 3/3; 3/3

Izključitve: 6 min; 12 min

CONSTANTA - SÄVEHOF 28:23 (18:9)
KIEL - ATLETICO MADRID 31:27 (15:15)

Veszprem 14, Kiel 10, Atletico 6, Celje, Sävehof in Constanta po 4.

Koprčani naprej kljub porazu
Rokometaši Cimos Kopra so se uvrstili v skupinski del Pokala EHF, potem ko so na povratni tekmi izgubili s Portom (27:22), a je bila prednost s prve tekme (29:23) dovolj za napredovanje. Žreb skupinskega dela bo 6. decembra v Beogradu. V nedeljo si bodo skušali napredovanje priboriti še Mariborčani, ki morajo proti Siscii nadoknaditi le gol zaostanka.