Ruske rokometašice so ustavile Romunke. Foto: EPA
Rokomet: V finalu Rusija in Francija

Olimpijske prvakinje Rusinje so v prvem polčasu zaostajale tudi za tri zadetke, a so v drugem delu hitro pobegnile za štiri, nato pa z delnim izidom 5:0 (27:19) odločile tekmo.

Pri Rusinjah je bila najboljša strelka Ana Vjahireva s 13 goli, pri Romunkah, bronastih na evropskem prvenstvu leta 2010 in petih na zadnjem EP-ju 2016, pa je bila najboljša Ana-Maria Dragut s štirimi zadetki.

Francija vodila že za osem
Na večerni tekmi je Francija po odmoru strla Nizozemsko. Francozinje so sredi drugega polčasa zaigrale sijajno in si v 44. minuti priigrale šest golov prednosti (21:15). V 53. minuti je prednost narasla na +8 (25:17) in jasno je bilo, da bo zmaga ostala na domačih tleh.

Tako Francija kot tudi Rusija v skupini s Slovenijo
V francoski reprezentanci je bila najučinkovitejša Estelle Nze Minko s šestimi, v nizozemski pa Lois Abbingh s sedmimi goli. Francozinje so po uvodnem porazu z Rusijo zmagale šestič zapored. Zanimivo je, da sta v prvem delu tako Francija kot tudi Rusija igrali v skupini s Slovenijo. Slovenke so Rusinje premagale z 29:27. Tekma je bila sicer zgolj prestižnega značaja.

V nedeljo se bo tekma za bronasto kolajno med Romunijo in Nizozemsko začela ob 14.00, finalna med Rusijo in Francijo pa ob 17.30.