Staš Skube je uspešno razigraval soigralce in zabil še pet golov. Foto: Aleš Fevžer
Simon Razgor
Rokometaši Maribora so v 3. krogu Pokala EHF s 26:34 izgubili na Slovaškem. Simon Razgor je dosegel devet golov. Foto: Boštjan Selinšek
Razgor popeljal "ose" do zmage nad Španci

Velenjčani, ki so minuli teden v Španiji izgubili s 34:31, so z zmago proti neposrednemu tekmecu ostali v igri za osmino finala. Po izenačenem prvem polčasu (15:14) so "ose" na začetku drugega ušle na 22:15.

Toda odpor gostov s tem ni bil zlomljen, saj so se Španci na krilih odličnega Luisa Felipeja Jimeneza, ki je skupaj dosegel kar 12 golov, v 56. minuti približali le na tri gole zaostanka (29:26).

Hkrati je bil izključen še Senjanin Burić. A tedaj sta z igralcem manj zadela Niko Medved in Jernej Papež, zmago domačih pa sta nato potrdila še Mario Šoštarić in Janez Gams.

Na Švedsko po zmago
Gorenje bo že v sredo odigralo še eno pomembno tekmo, in sicer v gosteh pri Drottu iz Halmastada. Glede na razpored do konca, bi varovanci Ivana Vajdla pri zadnjeuvrščeni ekipi skupine skorajda morali zmagati, saj La Rioja, ki ima enako število točk kot Velenjčani, Drott še gosti.