David Miklavčič je bil z osmimi goli prvi strelec tekme. Foto: BoBo
Staš Skube
Motor velenjske ekipe Staš Skube je na začetku drugega polčasa zaradi poškodbe stegenske mišice obsedel na klopi. Foto: www.alesfevzer.com
Rokometašem Celja derbi v Velenju

Uvodne minute so prinesle čvrsti obrambi na obeh straneh, tako da je bil izid v 9. minuti "le" 2:1 za domače. To pa je bilo tudi edino vodstvo "os" na tekmi.

Celjani v 1. polčasu vodili že s +4
V nadaljevanju so namreč Celjani prevzeli pobudo, izkoristili obrambe Urbana Lesjaka in v 22. minuti z golom Tilna Kodrina povedli s 7:4. Sledila je minuta odmora, po kateri so Celjani zabili še en gol (8:4), nato pa se jim je ustavilo. "Ose" so se s serijo 3:0 približale le na gol zaostanka. Polčas se je končal z 9:10.

Poškodba Staša Skubeta
Začetek drugega dela je pripadel Celjanom, ki so z nizom 5:1 v 35. minuti ušli na 15:10, tako da je moral trener Gorenja Gregor Cvijič vzeti minuto odmora. Dodaten udarec za domače je pomenila poškodba Staša Skubeta, ki je s povito stegensko mišico obsedel na klopi. Njegovo vlogo pri organizaciji velenjskega napada je prevzel Janez Gams. Ose so se v nadaljevanju trudile, da bi ujele goste, a bliže kot na -3 (20:23) jim ni uspelo.

Začetek končnice 9. maja
Do konca rednega dela sta še dva kroga, nato pa se 9. maja s polfinalom začne končnica, kjer se bo igralo na tri zmage. Celjani bodo končnico začeli kot prvi, Velenjčani tretji, Mariborčani tretji, medtem ko sta v igri za zadnjo polfinalno vstopnico Trimo in Ribnica.