Slovenski prvaki so se dobro borili, a evropski prvaki so pač močnejši. Blaž Janc (desno, levo Vid Poteko) je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme. Foto: EPA
Celjani
Celjanom ni uspelo pripraviti presenečenja. To je bil prvi poraz pivovarjev proti Kielcam, ki so jih predtem štirikrat v letih 1999, 2010 in 2011 ugnali. Foto: www.alesfevzer.com
Karol Bielecki
Najboljši strelec domačih Karol Bielecki je vseh pet golov dosegel v prvem polčasu. Foto: EPA
Celjani v Kielcah pričakovano praznih rok

Celjani so v Hali Legionow odlično odprli tekmo in po golu Žige Mlakarja ter dveh Blaža Janca povedli s 3:2, malo pozneje pa je Povilas Babarskas zaključil protinapad za 4:3.

Pivovarji v rahlem vodstvu
Litovec je po obrambi Ivana Gajića ponovil "vajo" za 5:3 v 9. minuti. Agresivna celjska obramba 6-0 z Vidom Potekom in Babarskasom na sredini je delovala zelo dobro. Nerešljiva uganka je bil le bombarder Karol Bielecki, ki je do izida 5:5 dosegel štiri gole. Pri izidu 7:5 je bil še drugič na tekmi izključen Poteko, kar je pomenilo dodatno skrb za celjsko moštvo.

Kielce na glavni odmor s +1
Pivovarji so tudi v nadaljevanju igrali čvrsto, sproščeno in poletno. Vodili so z 8:7 in 9:8 ter tudi z 11:10, za kar je v 21. minuti v protinapadu poskrbel Blaž Janc. Malo pozneje je svoj prvi gol s skoraj devetih metrov zabil še Jaka Malus, ki je na levem zunanjem zamenjal Boruta Mačkovška. Mlakar je še zadel za 13:12, nato pa sta sledila dva gola Poljakov, tako da je trener gostov Branko Tamše vzel minuto odmora. Po njej je Malus izgubil žogo, Tobias Reichmann pa je v protinapadu zabil za 15:13. Polčas se je končal s 16:15. Bielecki in Janc sta dosegla po pet golov.

Vratar Ivić se je razigral
Na začetku drugega polčasa je vratar Urban Lesjak ubranil dve sedemmetrovki, Tilen Kodrin pa je znižal na 17:16. Po nekaj zapravljenih napadih na obeh straneh je imel Mačkovšek priložnost za izenačenje, a mu je vratar Filip Ivić snel "zicer". Hrvaški vratar je zbral še nekaj obramb, njegovi soigralci pa so v 42. minuti prvič povedli s +3 (20:17). Po novi obrambi Ivića je Darko Djukić v 45. minuti zabil za 22:18.

Celjanom zmanjkalo dinamita
Tamše je moral vzeti minuto odmora, saj so imeli njegovi soigralci ob vse trši domači obrambi vse več težav v napadu. A nekaj trenutkov predaha ni pomagalo, saj so evropski prvaki z dvema goloma v 47. minuti povedli s 24:18 in dvoboj je bil odločen, saj so gostom očitno pohajale moči. Pivovarji do konca niso imeli "dinamita", da bi še preobrnili izid, tako da se je čakalo le še na zadnji pisk sirene. Prvi strelec tekme je bil Janc s sedmimi goli.

Trije goli Bombača
Dean Bombač
je za Kielce dosegel tri gole, medtem ko se Uroš Zorman ni vpisal med strelce. Slovenska reprezentanta sta se izmenjevala na položaju organizatorja igre.

Tamše: Ko se držimo načrta, smo zraven
"Dokler smo se držali načrta, smo bili zraven. Igrali smo čvrsto obrambo, a žal zapravili tudi nekaj protinapadov, zato smo na polčas odšli z -1. Potem smo drugi polčas v napadu začeli tako, kot si nismo želeli. Kljub temu smo nekje do 43. minute držali izid, ki je obetal. Naša obramba je bila sicer skozi večji del tekme na dokaj visokem nivoju, a na drugi strani smo zgrešili preveč "zicerjev", kar so evropski prvaki znali kaznovati. Imamo določene težave, ki jih bomo poskušali popraviti. Je pa res, da nimamo veliko časa, saj smo vseskozi na poti, ampak vem, da bo prišel tudi naš čas,"
je po tekmi povedal celjski trener Branko Tamše.

Celjani bodo v naslednjem krogu, 22. oktobra, gostovali na Švedskem pri Kristianstadu.