David Miklavčič je dosegel en gol. Foto: EPA
Marko Bezjak
Kapetan Gorenja Marko Bezjak in soigralci so se dolgo dobro upirali favoritom. Foto: Urban Urbanc
Tomasz Rosinski
Kielce (na sliki Tomasz Rosinski) merijo na zaključni turnir najboljše četverice. Foto: EPA
Gorenje brez možnosti na Poljskem

Gorenje je povsem drugače začelo srečanje kot v Skopju, kjer se je zdelo, da se je predalo že pred začetkom. Tokrat so v obrambi 6-0 igrali izjemno agresivno, tako da so domači le stežka prihajali do čistih strelov.

Melić zadeval kot za stavo
Dobra obramba je Velenjčanom omogočala protinapade, v katerih je blestel Fahrudin Melić, ki je v 12. minuti s petim zaporednim golom zadel za vodstvo s 7:6. V naslednjem napadu je Klemen Cehte prvič na tekmi povišal na +2 (8:6), tako da je moral trener Kielc Bogdan Wenta vzeti minuto odmora.

Gajić ustavljal domače ostrostrelce
Ta je pomagala, saj so domači v nekaj minutah naredili delni izid 4:0, kar je k minuti odmora prisililo tudi trenerja Branka Tamšeta. Po njej je Gorenje znova ujelo priključek z golom Davida Miklavčiča. Pri 11:11 je Ivan Gajić ubranil sedemmetrovko Ivanu Čupiću, kar je vlilo še dodaten pogum njegovim soigralcem. Na drugi strani je tudi Slawomir Szmal ubranil "zicer" Meliću, tako da je ostalo pri vodstvu domačih z 12:11. Dve minuti pred koncem je s pravo bombo z devetih metrov izenačil Marko Bezjak, a mu je takoj na enak način odgovoril Michal Jurecki. Prav v zadnji sekundi je Gajić "snel zicer" Čupiću za 13:12 ob polčasu.

Po poljskih +6 v 46. minuti ni bilo moči za preobrat
Velenjčani so na začetku drugega polčasa dvakrat (Melić, Cehte) izenačili (14:14), nato pa so domači v 48. minuti prišli do najvišje prednosti na tekmi do takrat (18:14), kar je Tamšeta prisililo k minuti odmora. Po njej je Buntić zadel za 19:14. Zdelo se je, da "osam" pohajajo moči za borbo z robustnimi Poljaki. Ko je Tomasz Rosinski v 46. minuti povišal na 22:16, je bilo upanja vse manj. In res, Kielce so v nadaljevanju brez težav branile prednost, tako da je bil zmagovalec odločen že precej pred piskom sirene.

Gorenje bo tekmo 4. kroga igralo že v sredo, ko v Velenje prihaja Bjerringbro-Silkeborg.