Barbara Varlec Lazović se je razigrala v drugem polčasu. Z 9 goli je bila prva strelka tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nemka Susan Müller
Nemka Susan Müller se je izkazala z 8 goli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krim Mercator
Krimovke so se po šoku, ko je pred 14 dnevi Danielo Piedade zadela možganska kap, dobro pobrale. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tone Tislej
Trener Tone Tiselj je lahko zadovoljen z zmago, seveda pa bo treba igro še izboljšati. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krimovke v napeti končnici le prek Cluja

Krim je odlično začel srečanje. S čvrsto obrambo 6-0 je povsem onemogočil gostje, medtem ko je sam pridno polnil mrežo. Posebej razpoložena je bila Susan Müller, ki je za vodstvo domačih s 7:1 zabila tri gole. Po minuti odmora je Cluj počasi vzpostavljal ravnotežje in prepolovil zaostanek (9:6). Ko je nekaj obramb dodala še Viktoria Petroczi, se je romunski podprvak do polčasa povsem približal (15:13).

Varlečeva v drugem polčasu potegnila Krimov voz
Romunke so v 35. minuti z golom Florentine Cartas celo izenačile na 16:16, tako da se je napovedoval razburljiv drugi del. Krim je odgovoril z delnim izidom 3:0 (19:16), a so se gostje po golu Clare Vadinenau znova približale (19:18). Trener Tone Tiselj je v vratih Jeleno Grubišić zamenjal z Gabriello Kain. Obramba Švedinje, dva gola Barbare Varlec Lazović, eden Müllerjeve in semafor je v 49. minuti kazal +4 (24:20). Ljudmila Bodnjeva je manj kot deset minut pozneje povišala na 25:20.

Krimovke zadnjih pet minut brez gola
Cluj se je z goloma Mihaele Ani približal na 25:22, kar je Tislja prisililo k minuti odmora. Po njej sta Varlečeva (2) in Bodnjeva pet minut pred koncem povišali na 28:23 in zdelo se je, da je zmagovalec odločen. Toda očitno so se krimovke malo prehitro zadovoljile z doseženim, saj so gostje minuto pred koncem znižale na 28:26, tako da je Tiselj znova vzel minuto odmora. Sledil je nov zapravljen napad domačih, medtem ko je bila na drugi strani uspešnejša Ani (28:27), na srečo domačih pa se je trenutek pozneje iztekel igralni čas ...

Krim bo v drugem krogu, v nedeljo, 21. oktobra, gostoval pri Podravki v Koprivnici.

Tone Tiselj, trener Krima Mercatorja: "V tem trenutku niti ne razmišljam o točki, temveč samo o naših dekletih. Res, kar so one zdržale v teh 14 dneh in nato odigrale tako tekmo, je nekaj nenormalnega. Res čestitke vsem, tudi vsem, ki nam pomagajo, navijačem. Res je neverjetna energija v teh dekletih, da so tekmo pripeljale do konca tako, kot so jo. To je bila moja najtežja tekma v življenju. Zdaj razmišljam samo o tem, zakaj se nam vse to dogaja ... Ne vem, kako bo ekipa izgledala, ko se bomo dobili v torek, toda za danes pa res vse čestitke."

Barbara Lazović: "Super smo začele, na sredini so nam malce pošle moči, ampak smo zdržale. Zavedale smo se, da bo težko, da moramo določene igralke res dati vse od sebe, saj imamo težave z malo krajšo klopjo. Ampak zmaga je naša, smo vesele in bomo lažje zadihale vse skupaj."