Andrea Penezić je takole prodirala proti francoskim vratom. Foto: Aleš Fevžer
Neli Irman
Neli Irman je bila s sedmimi goli najboljša strelka tekme. Foto: Aleš Fevžer
Krimovke v Ligi prvakinj tretjič zmagale

Metz je dobro začel tekmo in povedel s 5:3. Krim je nasprotnice ujel pri 6:6, ko je svoj tretji zadetek dosegla Andrea Penezić. Toda na uvodu razpoložene Francozinje so se spet odlepile (8:6). Krim jih je ujel (9:9), potem ko je dvakrat zapored z igralko manj zadela Neli Irman.

Krimovke na odmor s +2
Malo pozneje je Katarina Krpež s sedemmetrovke poskrbela za vodstvo krimovk (10:9). Krpeževa bi nato lahko povečala prednost, a ji je odlična Barbora Ranikova ubranila drugo "najstrožjo kazen". Prav Ranikova, ki je ustavila še nekaj 'zicerjev', je bila najzaslužnejša, da je Krim na odmor odšel s prednostjo le +2 (13:11).

Domačinke v nekaj minutah zmlele odpor gostij
Krim je sijajno odprl drugi polčas. Nekaj minut granitne obrambe je bilo dovolj, da je semafor v 39. minuti kazal 19:12. Odpor gostij je bil zlomljen, saj se jim ni uspelo približati na manj kot pet golov razlike. Pri domačih je bila najučinkovitejša Irmanova s sedmimi goli. Ljubljančanke bodo v naslednjem krogu 10. novembra gostovale pri švedskem Sävehofu.

Tiselj: Živčni smo, ker smo favoriti
"Metz je aktualni francoski prvak, francoska liga je zelo močna, Metz pa v njej še brez poraza. To je popolnoma profesionalna ekipa z mladostjo in izkušnjami. Proti nam so vse ekipe sproščene, ker nimajo česa izgubiti. Mi pa smo živčni, ker smo favoriti. Težava je bila tudi v tem, da nismo vedeli, v kakšni formi smo, saj dva tedna nismo imeli prva tekme. Toda dekleta so se dobro odzvala, v drugem polčasu so se sprostila, odigrala bolje in zasluženo zmagala," je po tekmi dejal trener krimovk Tone Tiselj.