Celjski rokometaši so v Kopru zasluženo ubranili naslov pokalnih prvakov. Foto: www.alesfevzer.com
Miha Zarabec
Luka Žvižej
Veteran Luka Žvižej je bil ob Mihi Zarabcu in Ivanu Sliškoviću eden ključnih celjskih igralcev. Foto: www.alesfevzer.com
Celje PL - Gorenje
V dvoboju ni manjkalo borbenosti in (pre)ostrih prijemov. Že v prvem polčasu sta si obe ekipi prislužili po tri rumene kartone in 10 minut izključitev. Foto: www.alesfevzer.com
Branko Tamše
Celjani četrtič zapored osvojili pokal

Celjani so po izenačenem prvem polčasu (17:17) v drugem delu upravičili vlogo favorita in takoj povedli ter prednosti nič več izpustili iz rok. Po prvem golu Blaža Blagotinška v 48. minuti za najvišjo prednost na tekmi (27:21) je bilo jasno, da jim bodo ose težko preprečile ubranitev pokalne lovorike.

Velenjčani so že v prvem polčasu težko držali stik s tekmecem in niti enkrat na tekmi niso povedli. To je bil njihov deveti poraz v desetih finalnih nastopih. Na koncu sta bila najboljša strelca obeh ekip Miha Zarabec in Staš Skube s po devetimi goli.

Celjani že v prvem polčasu vodili za štiri zadetke
Celjani so že prvi polčas začeli udarno in v osmi minuti po drugi sedemmetrovki Mihe Zarabca prvič povedli za tri zadetke (6:3), po golu Luke Žvižeja za 9:5 pa je bil velenjski trener Ivan Vajdl v 14. minuti prisiljen vzeti prvo minuto odmora. Po njej so se prebudile tudi ose in v 16. minuti hitro znižale zaostanek na 9:7, v zaključku prvega polčasa pa se z nizom 6:2 povsem približale. Izenačenje na 16 je v 29. minuti ob igralcu več prinesel Janez Gams, nato je za novo celjsko vodstvo zadel Ivan Slišković, po izteku igralnega časa pa je sedemmetrovko na drugi strani izkoristil še Staš Skube.

Velenjčane slab začetek drugega dela drago stal
Velenjčani drugega polčasa kljub igralcu več niso odprli najpodjetneje, saj so na prvi zadetek čakali pet minut, v vmesnem času pa Celjanom dovolili vodstvo z 19:17, ki so ga držali do konca tekme. Prvič je za prednost treh zadetkov v drugem polčasu zadel David Razgor v 40. minuti, nato pa je prednost nekajkrat narasla tudi na šest zadetkov.

Tamše ni pričakoval tako visoke zmage
, trener Celja Pivovarne Laško: "Najpomembneje je bilo, da smo na današnji tekmi izpolnili vse naloge iz slačilnice. Zavedali smo se kakovosti velenjske zasedbe, na številnih področjih smo jo ustavili, hkrati pa jo ves čas utrujali z ostrim ritmom in hitrim izvajanjem žoge na sredini igrišča. Naša zmaga je zaslužena. Nisem pričakoval, da bo končni izid tako visok v našo korist, a je plod našega trdega dela pred in med sezono."

Ivan Vajdl, trener Gorenja: "V prvem polčasu smo z nekaterimi našimi napakami Celjanom dopustili, da so nam ušli za štiri gole, a smo jih ujeli. V nadaljevanju je bilo preveč zgrešenih strelov, kar so naši tekmeci znali izkoristiti sebi v prid. Ne bi rad jokal, a poškodbe so nekoliko oslabile našo moč, danes pa smo ostali še brez prvega vratarja. V teh okoliščinah je zelo težko biti konkurenčen Celjanom."

Gostitelji na koncu osvojili tretje mesto
V tekmi za tretje mesto je Koper osvojil tretje mesto po zmagi nad Hrastnikom z 28:19. V primorski ekipi so bili najučinkovitejši Uroš Rapotec, Jan Gorela, Dani Zugan in Tilen Sokolič, ki so dosegli po pet pet golov. V zasavski sta bila strelsko najbolj razpoložena Domen Hribšek in Jasmin Ramić, ki sta dosegla po pet zadetkov.