Andrea Penezić (streli iz igre 10/14) je bila z 11 goli najzaslužnejša za zmago Krima Mercatorja, izbrana pa je bila tudi za najboljšo igralko finalnega turnirja v Brežicah. Foto: MMC RTV SLO
Krimovke dvignile pokal
Krimovke 19. osvojile pokal

V prvem polčasu je bil dvoboj precej izenačen. Krimovke so za prvo vodstvo potrebovale več kot sedem minut in nato povedle za štiri gole, toda Neli Irman je s sedmim golom svojo ekipo (ob prednosti igralke več) približala le na gol zaostanka (10:9). Irmanova (devet golov v prvi polovici tekme) je nadaljevala strelski šov in pred polčasom zadela za 15:14. Ob odmoru je bilo 16:14 za Krim.
V drugem polčasu je Krim zaigral bolj zavzeto in po zadetku Tamare Mavsar hitro povedel z 22:18, sredi drugega polčasa pa je bilo 25:19. Razlika se je do konca vrtela okoli petih zadetkov.

Andrea Penezić je bila z enajstimi zadetki osrednje ime finalne tekme, izbrana pa je bila tudi za najboljšo igralko turnirja.

V zgodovini Pokala Slovenije je Krimu lovoriko le dvakrat izmaknila Olimpija, ki je zmagala v sezonah 1991/92 in 1997/98.

Rokometaši Montpellierja so na finalni tekmi francoskega pokalnega tekmovanja v Parizu premagali Ivry z 29:25. Pri 12. pokalni lovoriki Montpellierja sta sodelovala Dragan Gajič in Primož Prošt, medtem ko je Vid Kavtičnik poškodovan.