Veselje navijačev po enem izmed zadetkov Dragana Gajića. Foto: Aleš Fevžer
Slovenci Ukrajincem vrnili z obrestmi
Pretep rokometašev na tekmi Slovenija - Ukrajina

Slovenci so se tako oddolžili Ukrajincem za boleč novembrski poraz (32:28) v Zaporožju.
Tekma v Rdeči dvorani se je začela po željah gostiteljev, ki so v 11. minuti povedli s 5:1. Sredi prvega polčasa so Ukrajinci znižali na 6:4, toda v 23. minuti so Slovenci znova vodili z lepo prednostjo (11:5). Pri izidu 12:9 je najboljši strelec v prvem delu Dragan Gajić (6 zadetkov) dosegel pomemben gol z igralcem manj, že drugega za Slovenijo na današnji tekmi. V vratih je blestel Gorazd Škof in do odmora zbral 13 obramb, Denićevi fantje pa so v slačilnico odšli z zalogo petih zadetkov prednosti (15:10). Pohvale so si zaslužili predvsem za igro v obrambi.
Najvišja prednost pri 29:15
V drugem polčasu je Slovenija bolje zaigrala še v napadu, že v 37. minuti vodila s +10 (21:11), v 47. minuti pa celo s +14 (29:15) in zmagovalec je bil znan že kar nekaj časa pred koncem tekme. Za največ razburjenja je poskrbel "pretepaški" vložek sredi drugega polčasa, v katerem je sodelovalo vseh 16 igralcev Slovenije in Ukrajine (glej video desno!). Vroče glave so se po petminutnem obojestranskem in nič prav nežnem ravsanju vendarle umirile. Pri Slovencih je rdeči karton dobil Uroš Zorman. Gajić je tekmo končal s sedmimi goli, Škof pa je zbral 16 obramb.
Žreb dodatnih kvalifikacij bo 26. januarja v Herningu na Danskem. Slovenija se bo pomerila z eno izmed reprezentanc, ki se bodo na evropskem prvenstvu, ki se je začelo danes, uvrstile med 5. in 12. mestom.