Tamara Mavsar je odločila tekmo z zadetkom v 59. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Slovenske rokometašice
Veliko veselje Slovenk po koncu tekme na Kodeljevem. Foto: Aleš Fevžer
Slovenske rokometašice na poti na EP
Rokometašice v končnici strle odpor Švicark

Slovenske rokometašice so še drugič v tem tednu premagale tekmice iz Švice, z novimi štirimi točkami pa ohranile možnosti, da si izborijo nastop na letošnjem evropskem prvenstvu.
Švicarke popustile v končnici
Izbranke Marte Bon so bile že na robu poraza, še dobrih pet minut pred koncem tekme so zaostajale za tri gole (26:29), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so vendarle zaigrale preudarno v obrambi in precej kakovostno v napadu ter si zmago priborile skozi šivankino uho. Dosegle so zadnje štiri zadetke na srečanju, v predzadnji minuti je odločila Tamara Mavsar.

"V tem kvalifikacijskem ciklusu smo imeli velike kadrovske težave, zavoljo poškodb smo vsak dan ostali brez ene igralke, danes še brez Nine Jeriček. A najpomembneje je, da smo zmagale, čeravno so se Švicarke prikazale v lepi luči. Čakali smo na njihove napake, a jih nismo dočakali. Po drugi strani pa so najslajše zmage prav tiste, ki so dosežene po slabi igri, tudi to je umetnost," je po rokometni srhljivki na Kodeljevem dejala Bonova.
V slovenski reprezentanci je bila najučinkovitejša Ana Gros s šestimi goli, Lina Krhlikar, Tamara Mavsar in Maja Šon so jih dosegle po pet.

Odločili bosta tekmi s Švedsko in Srbijo
Slovenija je na prvi kvalifikacijski tekmi izgubila s Švedsko s 25:30, na drugi premagala Srbijo z 31:26, zadnji kvalifikacijski tekmi pa bo igrala v prvi polovici junija: v sredo, 11. junija, bo v Ljubljani gostila Švedsko, v nedeljo, 15. junija, pa se bo s Srbijo pomerila v Nišu. Na evropsko prvenstvo se bosta uvrstili dve najboljši reprezentanci iz skupine 5.