Šoštarič: Sojenje ni bilo za nikamor

Mariborčani so vodili večji del prvega polčasa in na odmor odšli s prednostjo dveh zadetkov (15:13). Tudi na začetku drugega polčasa so nadzorovali tekmo in vodili z 18:14.

Gostitelji so se nato le prebudili in s serijo 9:2 ušli v lepo vodstvo. Mariborčani se niso vdali in v 55. minuti izenačili na 27:27, nato pa še na 28:28. Obakrat je zadel prvi strelec Tadej Sok (osem golov). Tekmo je 31 sekund pred koncem odločil Tine Poklar.

Na drugi tekmi ni bilo presenečenja, Celje Pivovarna Laško se je namreč znesla nad Trimom, končni izid je bil 35:20.

Polfinalna serija se igra na dve dobljeni tekmi.

GORENJE VELENJE - MARIBOR BRANIK 0:1
28:29 (13:15)

Gorenje Velenje: Cehte 5, Medved 4, S. Burić 3, Ovniček 3, B. Burić, Szyba 1, Gočar, Šoštarič 8, Kleč, Dobelšek, Gams 1, Zaponšek, Nosan 1. Dujmovič 1, Bećiri 1.
Maribor Branik: Cingesar 6, Žmavc, Kaleb 2, Brajović, Jamnik, Poklar 3, Čudič, Sok 8 (6), Taletović, Fidel, Žabič 2, Špende, Verdinek, Mišković 2, Mlakar 6, Kastelic.
CELJE PIVOVARNA LAŠKO - TRIMO TREBNJE 1:0
35:20 (18:11)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 3, Ivič 3, Žuran 1, Janc 8, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2 (1), Cvetko 1, Poteko 1, Miklavčič 4, Sliškovič 4, Zarabec 3 (1), Kodrin 1, Žvižej 2.
Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Radelj 2, Murčehajič 2 (2), Križman 2, Kotar 2, Sušin 2, Željko 1, Potočnik 3, Udovič, Sašek 2, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec, Florjančič 3.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi.