Rokometaši Celja Pivovarne Laško so po pokalnem tekmovanju osvojili še državno prvenstvo. Foto: Danilo Kesič
Luka Žvižej
V celjski ekipi se obetajo številne kadrovske spremembe. Ekipo zapušča tudi dolgoletni kapetan Luka Žvižej. Na tekmi proti Krki je dosegel največ zadetkov - 9. Foto: www.alesfevzer.com
Urban Lesjak
Celjski rokometaši četrtič zapored državni prvaki
Že 21. zvezdica za celjske rokometaše

Celjani so izkoristili prvo zaključno žogo, v dolenjski prestolnici so prišli do že 21. zvezdice.

Varovanci Branka Tamšeta so po zelo slabi predstavi v prvem polčasu v drugem dvignili raven svoje igre, izkoristili večji nabor kakovostnih rokometašev in v dostojnem slogu potrdili naslov državnih prvakov. Celjani so - po spodrsljajih Velenjčanov v Ribnici in Škofji Loki - za potrditev naslova potrebovali točko, osvojili pa so obe.

Slabši prvi polčas
V prvem polčasu Celjani niso navdušili z igro - obramba ni bila na zadovoljivi ravni, na njihovo srečo pa je bil razpoložen vratar Urban Lesjak, ki je nanizal nekaj odličnih obramb. Poleg tega igra v napadu ni bila tekoča, sprožili so številne strele iz neizdelanih položajev, zapravili so tudi številne "čiste" strele. V 19. minuti so celo zaostali (11:12), najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (18:14).

Celjani prestavili v višjo prestavo
Druga polovica tekme je minila v znamenju novih starih prvakov, ki so si že po pičlih devetih minutah priigrali deset golov prednosti (26:16). V vseh elementih igre so bili daleč pred Novomeščani.

Pred Celjani je v tej sezoni le še "revijalna" tekma z Velenjčani, ki bo v petek, 2. junija, v dvorani Zlatorog.

Že 21. zvezdica
To je za celjsko ekipo že 21. zvezdica. Od slovenske osamosvojitve naprej je le petkrat ostala brez naslova državnih prvakov. Prvič je primat na domačih tleh izgubila v sezoni 2001/02, ko so slavile Prule 67, trikrat je naslov najboljšega osvojilo velenjsko moštvo (v sezonah 2008/09, 2011/12 in 2012/13), enkrat - v sezoni 2010/11 - pa se je končne zmage veselila koprska zasedba.

Celjani so absolutni gospodarji slovenskih rokometnih igrišč v tej sezoni, saj so aprila osvojili tudi pokalno tekmovanje.

Ekipa temeljito spremenjena
Po koncu sezone bo celjska ekipa doživela številne kadrovske spremembe. Blaž Janc odhaja v poljske Kielce, Miha Zarabec v nemški Kiel, Vid Poteko v beloruski Brest, mesto ob Savinji pa bodo zapustili tudi dolgoletni kapetan Luka Žvižej, Brazilec Atrhur Patrianova, Litovec Povilas Babarskas in Srb Ivan Gajić.

V celjskem klubu so že začeli sestavljati igralski mozaik za prihodnjo sezono: svoj prihod so že potrdili Francoz Ivan Anić, Črnogorec Branko Vujović, Španec Daniel Dušebajev ter Slovenca Urh Kastelic in Jan Jurečič, od sezone 2018/19 pa bo v Celju igral tudi Hrvat Josip Šarac.

Herz Šmartno in Slovan v prvoligaški druščini
Konec tega tedna bodo na sporedu še druge tekme predzadnjega kroga, prihodnji teden pa še tekma zadnjega kroga v končnicah za prvaka in obstanek. Že zdaj je znano, da bodo prvoligaško druščino zapustili Slovenj Gradec 2011, Dol TKI Hrastnik, Drava Ptuj in Istrabenz plini Izola, iz 1. B SRL pa sta se v najmočnejšo ligo uvrstila Herz Šmartno in Slovan.