Jure Dolenec je dosegel pet golov. Foto: Aleš Fevžer
Guillaume Joli
Guillaume Joli (5) je bil najučinkovitejši Francoz. Foto: EPA

Slovenci, ki ne nastopajo v najmočnejši postavi, so v 17. minuti povedli z dvema goloma prednosti (6:4). Francija je izenačila, a je Slovenija v 23. minuti ušla na 10:7. Polčas se je končal s 14:13.

V drugem delu se je nadaljevalo izenačeno srečanje. Pri 25:25 so varovanci Borisa Denića zabili dva gola, kar se je na koncu izkazalo kot odločilna prednost. Francozi so po sedemmetrovki znižali na 26:27, nato pa je Denić deset sekund pred koncem vzel minuto odmora. Po njej so Slovenci zadržali žogo in prišli do odmevne zmage. Najboljši slovenski strelec je bil z osmimi goli Simon Razgor.

Slovenija se bo v zadnjem krogu turnirja - v nedeljo ob 18.00 - pomerila z Norveško.