Jure Dolenec je bil s šestimi goli najboljši strelec v slovenski reprezentanci. Foto: EPA
Selektor Boris Denič o porazu z Nemci
Slovenski rokometaši tesno klonili v Magdeburgu

Slovenci so se dobro upirali gostiteljem, ki so tako rekoč igrali v najmočnejši postavi. Srečanje je bilo tako večji del prvega polčasa izenačeno, v končnici pa so domači ušli na 17:14

Začetek drugega dela je pripadel Nemcem, ki so v 36. minuti povedli z 21:15. A Slovenci se niso predali in v 45. minuti izenačili na 24:24. Sledila je napeta končnica, v kateri je imela Slovenija 13 sekund pred koncem napad za izenačenje, vendar je po minuti odmora nemški vratar poskus Boruta Mačkovška ubranil.

Pri Sloveniji je bil najboljši Jure Dolenec, ki je dosegel šest golov, kolikor sta jih za domače dosegla tudi Kevin Schmidt in Dominik Klein.

V nedeljo bosta ekipi odigrali še eno tekmo. Obračun v Dessauu se bo začel ob 16.00.