Miha Zarabec se je znova izkazal v končnici. V zadnjih petih minutah je dosegel dva gola in podal še Blažu Jancu za izenačenje. Foto: Reuters
Nik Henigman
Nik Henigman prodira skozi tunizijsko obrambo. Ribničan je dosegel tri gole, vse v prvem polčasu. Foto: EPA
Blaž Janc
Blaž Janc v primežu Issama Teja, ki je bil izključen v 20. minuti. Janc je dosegel izenačujoči zadetek. Foto: EPA
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik je bil s sedmimi goli najboljši slovenski strelec. Foto: EPA
Kentin Mahe
V skupini A je Francija s 36:24 premagala Rusijo. Kentin Mahe je dosegel sedem golov. Foto: Reuters
Zadnjih pet minut tekme Slovenija - Tunizija
"Odpisani" slovenski rokometaši do točke

Izenačujoči gol je osem sekund pred koncem dosegel Blaž Janc. Slovenci tako ostajajo neporaženi.

Slovenija je sicer dobro odprla tekmo in dobila prvi polčas s 15:13. Selektor Veselin Vujović je nato napravil nekaj menjav, po katerih pa je Tunizija postajala vse bolj razigrana, medtem ko Slovencem ni steklo. Ko je Aymen Toumi v 55. minuti povišal na 28:23, je kazalo, da je dvoboj odločen.

A Slovenci so pokazali pravi značaj in se na krilih obramb Matevža Skoka vrnili. V končnici sta se s po dvema goloma izkazala Miha Zarabec in Blaž Janc. Enega je dodal Darko Cingesar. Slovenija bo v četrtek za prvo mesto v skupini igrala s Španijo.

Slovenski selektor Veselin Vujović je v "začetni" postavi naredil kar nekaj menjav. Na igrišče je poslal naslednjo sedmerico: Urh Kastelic, Darko Cingesar, Blaž Janc, Nik Henigman, Blaž Blagotinšek, Miha Zarabec in Vid Kavtičnik.

Trije zaporedni goli Kavtičnika
Janc je dosegel prvi slovenski gol na tekmi, potem ko je zaključil protinapad za 1:1. Tunizijci so v uvodnih minutah trikrat povedli, a so jih Slovenci s tremi zaporednimi goli Vida Kavtičnika v 6. minuti prehiteli s 4:3. Sledilo je nekaj zapravljenih slovenskih napadov, razbranil se je vratar Makrem Missaoui, tako tako da so Tunizijci v 10. minuti povedli s 6:4. A Slovenci so odgovorili z goloma Kavtičnika in Zarabca, po ukradeni žogi in zadetku Nika Henigmana pa je semafor kazal 7:6 za Slovenijo. Malo kasneje je Henigman dodal še drugi gol za 8:6.

Rdeči karton za Issama Teja
Po izenačenju na 10:10 je dvakrat zapored zadel Janc. Obakrat je podal Zarabec, ki je v 20. minuti "izsilil" rdeči karton za Issam Teja. Robustni krožni napadalec je namreč slovenskega organizatorja igre pokosil s komolcem, tako da sta mu litovska sodnika Mindaugas Gatelis in Vaidas Mazeika pokazala rdeči karton.

Ob polčasu 15:13
Slovenci so v nadaljevanju držali dva zadetka prednosti. Ko je Borut Mačkovšek z golom pod prečko povišal na 15:12 (27.), je moral tunizijski selektor Hafedh Zouabi vzeti minuto odmora. Ni bistveno pomagala, saj je Slovenija na polčas odšla s +2 (15:13). Kavtičnik je dosegel šest golov.

Tunizija hitro izenačila
Drugi polčas je Vujović začel z Borutom Mačkovškom, Juretom Dolencem in Matejem Gabrom na črti. Tunizijci so hitro izenačili na 15:15, nato pa je Cingesar zabil prvi slovenski gol v tem delu (16:15). Slovenci so v 37. minuti po golu Mateja Gabra povedli s +2 (19:17), a so Tunizijci hitro izenačili. Največ težav je Sloveniji povzročal Mosbah Sanai, ki je zabil osem golov.

Tunizijci v 55. minuti do +5
Razpoloženi Tunizijci so v 40. minuti ušli na +2 (21:19), Slovencem pa igra v napadu ni stekla. Očitno nerazpoložen je bil Dolenec, ki ga je Vujović zamenjal s Kavtičnikom. A to še ni bilo vse. Po zadetku Amineja Bannourja za 23:20 v 45. minuti je moral Vujović vzeti minuto odmora. Ni pomagala. V 50. minuti je vratar Missaoui z golom v prazna vrata zabil za +3, malo kasneje pa je Sobhi Saied povišal na 26:22. Slovenska obramba je bila premalo čvrsta, saj so jo Tunizijci brez večjih težav prebijali. In ko je Aymen Toumi v 54. minuti povišal na 28:23, se je zdelo, da je dvoboj odločen.

"Cepelin" Zarabca in Janca za remi
A Slovenci se niso predali. Z dvema goloma Zarabca in enim Cingesarja so se pred zadnjo minuto približali le na zadetek zaostanka (28:27). Saied je pol minute pred koncem zapravil napad. Sledil je slovenski napad, v katerem sta Zarabec in Janc sedem sekund pred koncem"predrzno" izvedla "cepelin" za izenačenje.