Bregar: 45 minut nismo igrali

Slovenske rokometašice bodo v tednu Evropske rokometne zveze (EHF) igrale kar štiri tekme s Čehinjami in Madžarkami. Na prvi pripravljalni tekmi na Ptuju so morale priznati premoč Čehinjam, druga medsebojna tekma pa bo v Ljudskem vrtu na sporedu v četrtek ob 18. uri.

Slab začetek Slovenk
Izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja so slabo odprle tekmo, po zaostanku 0:3 pa so vendarle zaigrale bolj resno in odgovorno ter sredi polčasa povišale na 7:5. V nadaljevanju niso obdržale tega ritma, Čehinje so počasi začele prevzemati nadzor na parketu in jim na polčasu ušle za štiri gole (11:15). Na začetku drugega polčasa se je razlika med tekmicama še poglobila, po zaostanku devetih golov (16:25) pa je bilo jasno, da bodo gostiteljice ostale praznih rok.

V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tjaša Stanko s petimi goli, zadetek manj so prispevale Tamara Mavsar, Barbara Lazović in Maja Užmah Šon.