Rokomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.6 od 30 glasov Ocenite to novico!
Ines Amon
Ines Amon je dosegla štiri zadetke, v četrti minuti je po protinapadu povišala slovensko vodstvo na 4:0. Foto: Rokometna zveza Slovenije Twitter

Trier - MMC RTV SLO

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Nemčiji s pol moči odpravila Paragvaj (28:22) in potrdila nastop v osmini finala.

Slovenke so v Trierju hitro pokazale, kdo je gospodar na igrišču. Po protinapadu, ki ga je končala Ines Amon, je bilo v četrti minuti 4:0, ob polčasu, do katerega je Amra Pandžić zbrala 10 obramb, pa že 18:9. Selektor Uroš Bregar je lahko v nadaljevanju spočil nosilke igre, saj Slovenijo že v petek čaka zahteven obračun s Španijo.

V 37. minuti so rezervistke povišale prednost na 21:10, potem pa so Paragvajke izkoristile nezbrano slovensko igro in kar osemminutni strelski mrk, tako da so se približale na štiri zadetke (25:21) in Bregarja prisilile v minuto odmora in v vrnitev nekaetrih najboljših igralk na parket.

Tjaša Stanko, ki je bila ob Ani Gros (obe po šest zadetkov, Grosova je vseh šest dosegla v prvem polčasu) najboljša slovenska strelka, je v 58. minuti zadela s sedemmetrovke za 26:21 in potrdila zmago.

"Prvi polčas smo odigrali tako, kot smo morali in naredili večjo razliko, v drugem pa sem dal priložnost mlajšim rokometašicam, saj želim, da čim več igrajo. Naloge nismo opravili tako, kot smo si zadali, zato sem moral na koncu moral zamenjati nekaj igralk. A nič ne de, pomembno je, da so mlajše okusile igranje na svetovnem prvenstvu, za kar jim čestitam," je povedal Uroš Bregar.

Slovenija bo v primeru zmage nad Španijo (zadnji medsebojni dvoboj na lanskem EP-ju so Španke dobile s 30:18) kandidirala za prvo mesto v skupini A, v primeru poraza pa ji grozi četrto mesto in dvoboj z Norveško, ki bi se ji vsaka ekipa rada čim bolj ognila, saj je imela Norveška ob uvodnih treh zmagah (Madžarska, Argentina in Poljska) "gol razliko" 101:63.

SKUPINA A, Trier, 4. krog:
SLOVENIJA - PARAGVAJ 28:22 (18:9)
Gros in Stanko po 6, Koren in Amon po 4, Vrček in Beganović po 2, Rudman, Žabjek, Abina in Irman po 1.; Canata Morinigo 8.

Sedemmetrovke: Slovenija 5/5, Paragvaj 2/2.

Izključitve: Slovenija 10, Paragvaj 6 minut.

PARAGVAJ             4  0 0 4 -57  0
V drugi del se uvrstijo najboljše štiri ekipe.

# 07.12.2017 ob 15:37
Pomembnejše tekme sledijo. Privarčevana energija ne bo odveč. Edina cilja sta bila tu 2 točki in nič poškodb. Gremo naprej!
Zadlozan
# 07.12.2017 ob 10:25
Današnja tekma me sploh ne skrbi. Bojo dobile. Verjetno ne za 10+ ampak okoli 5 golov razlike. Se mi pa zdi, da je še bolj pomembna tekma za nas ŠPANIJA:FRANCIJA. Ker če zmagajo Španke so naše garant vsaj 3. Če zmagajo pa Francozinje (kar nekako pričakujem), lahko pa ob porazu naših s Špankami zasedejo 4. mesto in zaradi tega v 1/8 Norvežanke... Sej ne rečem, da ni nemogoče jih premagat, ampak je treba bit realen. B bilo škoda, če bi naše zaradi slabše ene tekme izpadle v 1/8 in bi res, res, res dobre igre bile tako hitro pozabljene.

# 07.12.2017 ob 22:15
Pa lahko bi na MMC spremljali vsaj še skupino, s katero se križamo. Pravzaprav bi morali spremljati vse, saj je le svetovno prvenstvo, na katerem smo po dolgem času udeleženci, zato bi bilo to na mestu ... Ah, ne igrajo ženske ... Toliko o enakosti med spoloma. Moški pa bodo za svoj EP dobili poseben "podcast", kot ponavadi ...
Lesinar
# 07.12.2017 ob 14:51
Saj ne da je to kaj novega da ste zamudili na tekmo ampak ok, očitno plačujemo premajhno naročnino
pacek17
# 07.12.2017 ob 18:30
Gol razlika se gleda samo med npr. 3 reprezentancami, ki imajo enako število točk - torej samo gol razlika na teh medsebojnih tekmah teh treh reprezentanc. Tako da je danes vseeno ali bi SLO zmagala za 1 gol ali 30.
odzajcatč
# 07.12.2017 ob 17:17
...kot kavčar sem zadovoljen z našimi rokometašicami..mislim, da še najbolj do sedaj....veseli me, da kljub odsotnosti nekaterih "zvezd" igra napreduje..tele mlade obetajo....
WerewolfQueen
# 07.12.2017 ob 15:43
Mah ne smemo se sekirat za tako majhno gol razliko, ker kot je hope rekel/la, jutri je pomembna tekma in tam pokazat vse kar znamo. :)

Ampak tist cepelin je bil pa res najlepši gol na prvenstvu :D upam, da to še kaj trenirajo in da bomo še kaj tega vidli :)

Jaz samo upam, da puncam, ki so izgubile to močno prednost ne bo samozavest padla in resnično upam, da ne bodo mislile slučajno, da so slabe itd... SLOVENIJA!!!! <3
# 07.12.2017 ob 19:47
Saj tudi te punce, ki so igrale v 2. polčasu so prikazale že izjemno igro. Jaz mislim, da jih je malo strah ratalo, ker ni bilo nobene 'izkušene' z njimi v igri, in so vedele, da je vse na njih. Čist psihološko. Če bi bili 2 izkušeni pa 4 mladenke, bi tudi te mladenke igrale super.
iztrd
# 07.12.2017 ob 22:19
@TIGR

No, vidiš, niti lestvice ne uspejo pravilno izpisati ...
marjan1953
# 07.12.2017 ob 19:27
Trener Uroš Bregar že ve, kaj dela. Tisti, ki spremljamo igro naših deklet pa tudi vemo, da zmorejo veliko, veliko več, kot so to pokazale v 2. polčasu današnje tekme. Že naslednja tekma bo pokazla, da je temu tako.
vrtnar_1
# 07.12.2017 ob 18:56
V bistvu je bila današnja tekma popolnoma nepomembna in lepo da je trener dal priložnost tudi igralkam ki sicer praktično ne igrajo. Se je pa pač videlo da imamo par igralk ki so res kvalitetne potem pa kar velika razlika do tistih ki so v večini na klopi.
kreden2
# 08.12.2017 ob 10:35
Romunke so v vsakem primeru že prve, torej bo šparanje za nadaljevanje. Poleg tega Francozinje potrebujejo zmago. Prvi korak je bil že storjen z neodločenim rezultatom s Špankami. Najprej se bomo smejal, ko bomo videl od kje so sodniki, potem se bomo smejal sodnikom med sojenjem, potem se bomo smejal ker bodo imele Romunke neverjetno slab dan. Mislim, da bo danes za zjokat tudi sojenje med Španijo in nami. Danes bo treba premagat tudi sodnike. Ampak jaz verjamem, da bodo punce zanalašč premagale Španke. Bravo za Bregarja, ker točno ve, kaj ga čaka, kako težka bo tekma s Špankami in je spočil prvo peterko. Tako kot se krade v rokometu, se ne krade v nobenem drugem športu.
vrtnar_1
# 07.12.2017 ob 22:26
Kar ni dobro za naše je to da so romunke tako ali tako že prve v skupini in vprašanje je kako bodo jutri odigrale proti franciji. Znajo odpočiti glavne igralke za izločilne boje kar skoraj gotovo pomeni zmago francije.
Verjamem pa da lahko naše premagajo španke kar bi pomenilo fantastično drugo mesto v skupini in premagljiv nasprotnik v naslednjem krogu.
# 07.12.2017 ob 22:03
A sem prav zracunala, da nam tudi remi odgovarja s spanijo, ne glede na izid tekme rom-fra za drugo mesto?? :)
cartekmedo
# 07.12.2017 ob 15:39
Res je, da 2. polčas z rezervnimi igralkami ni bil lih dober,ampak 2 .točki in zmaga so tu,kar je glavno. Fajn bi bilo,da Španke danes zmagajo in so naše 3. ter se izognejo Norvežankam.
K_ris
# 07.12.2017 ob 14:40
@samburin

Slovenija se poigrava s Paragvajem??
Gledam drugo tekmo??

Ne vem. Na moji je rezultat 18:9, koliko pa na tvoji?
# 07.12.2017 ob 14:39
Lep zadnji gol naših :) Zdej pa še povišat to razliko. :P dejmo mladenke <3 <3 SLOVENIJAAA!! <3
cartekmedo
# 07.12.2017 ob 14:01
Gremo naše!! Tudi iz moje strani vso srečo!
Haribo
# 07.12.2017 ob 10:33
Sam ne z levo roko pa bo.
# 08.12.2017 ob 10:48
Ne vem, če bo za romunsko psiho dobro danes izgubit oziroma igrat na izi. Če obe napredujeta, se lahko kasneje srečata, in verjamem, da se Romunke raje z nami srečajo kot pa s Francozinjami. Danes si morajo dokazat, da so sposobne premagat Francijo, dokler še ne gre na izpadanje. Me pa moramo dokazat, da lahko z zbrano igro, kot so jo punce prikazale proti Francozinjam, lahko premagamo vse! Danes pade Španija! :)
# 07.12.2017 ob 22:08
Fra-rom ze prej igrajo tako da bomo po tej tekmi vedeli a so nase vsaj 3. al ne. V vsakem primeru je treba it jutri na vse!!
trenutno velja gol razlika za koncno lestvico pa velja medsebojna tekma
sele potem gol razlika-v primeru da so nase remizirale in bi imele enako stevilo
tock kot francozinje-ce pa bodo imele oboje po 6 tock pa steje medsebojna tekma!!
# 07.12.2017 ob 16:56
Nemesis, ne me 100% drzat za besedo, ampak mislim, da velja medsebojna tekma. Razen, ce A zmaga proti B, B zmaga proti C in C zmaga proti A - potem pa gol razlika, kar bo cist mozno, ce danes francozinje premagajo spanke, spanke pa nas jutri, nase so pa francijo premagale. Torej bo v tem primeru odlocala gol razlika in nam se ne pise najbolje :)
SLOBloodPatriot
# 07.12.2017 ob 15:07
Saj je prav, da da minutažo tudi našim mladinkam, le s takšnimi tekmami si bodo pridobile prepotrebne izkušnje za v bodoče.
Heldarion
# 07.12.2017 ob 14:36
Vratarka od Paragvaja se je pa gladko postavla na napačno stran pr temu strelu. Je bla desna stran živga zidu konkretno nižja od leve.
# 07.12.2017 ob 14:35
Hohoho kak gol je dala Korenova preko bloka!
Lesinar
huuuuuuuuuuuuuuuuu
# 07.12.2017 ob 14:33
Naša hitra lepotička Ines Amon jih neusmiljeno zabija. :)
Unssen
# 07.12.2017 ob 13:49
Paragvajke so proti Francozinjam v drugem polčasu "spustile hlače", saj je bil razultat zadnjih 30 minut kar 21:3 (!) za Francozinje.

Glede na to je ob resnem pristopu pričakovati zanesljivo zmago, še tretjo, naših.

# 08.12.2017 ob 06:35
kreden2, če izgubimo mi in Francija izgubi ali remizira, smo 3. in ne 4.
Našud
# 07.12.2017 ob 23:56
Slovenke so z remijem proti Španiji v vsakem primeru druge neglede na ostale rezultate.
iztrd
# 07.12.2017 ob 23:41
To pa se zgodi, ko "napačen" enkrat preseneti. Zato bo treba presenetiti dvakrat.
vrtnar_1
# 07.12.2017 ob 22:38
Pisec članka ne ve o čem piše oz.se ne spozna na to za kar ga plačujejo...razen če so od tega prvenstva naprej nova pravila kar pa zelo dvomim.
# 07.12.2017 ob 22:31
Pingvi, jaz gledam na batmanstream.com. sicer ni neka kvaliteta pa francoski komentatorji so :P ce ne najdes nic pametnejsega, lahko tu gledas :)
# 07.12.2017 ob 22:27
Ma nase punce imajo to. Boljse so Spank :)
# 07.12.2017 ob 21:51
3 min do konca 23-23
# 07.12.2017 ob 21:07
Francija - Spanija ob polcasu 11-10. So pa francozinje zaostajale za 3 pa so kr na gas stopile.
moj komentar
# 07.12.2017 ob 15:17
V drugem polčasu je gol razlika manjša. Pričakoval sem vsaj 10 golov razlike.
Lesinar
# 07.12.2017 ob 15:08
A na tem prvenstvu imajo minuto odmora, ki je krajša od ene minute ali kako to dragi RTV, da vedno zamujamo?
Kaj pa če so roke v bloku spremenile smer žoge?
Drugače pa naše zelo dobre in gol razlika bo po tekmi precej popravljena.
[MOD]Beslic
# 07.12.2017 ob 14:15
Če danes Španke premagajo Francozinje smo že vsaj 3.
13
11. december 2017 ob 18:43 Slovenija ima med članicami le 150 igralk, zato je pravi fenomen, da se je na svetovnem prvenstvu prebila v osmino finala, pravi selektor slovenskih rokometašic Uroš Bregar.