Lino Červar je lahko z zmago svoje ekipe zadovoljen. Foto: EPA
Jens Tiedke in Mladen Bojinović
Srbi so zapravili udobno vodstvo iz 1. polčasa, a jim je natančni Bojinović prinesel vsaj točko in ohranil upanje na preboj v polfinale. Foto: Reuters
Nikola Karabatic
Nikola Karabatic je alfa in omega izredno široke ter globoke francoske izbrane vrste. Foto: Reuters
Havard Tvedten
Havard Tvedten je bil z 10 goli nerešljiva uganka za Petra Angelova in makedonsko obrambo. Foto: EPA
Ivano Balić
Kaj se dogaja z Ivanom Balićem, se sprašujejo hrvaški navijači. Foto: Reuters

(22:27).

Čvrsta madžarska obramba, ki je pred dvema mesecema v kvalifikacijah za EP 2010 ugnala Hrvate, je bila tokrat uspešna predvsem v prvem polčasu, v katerem so gostje nekajkrat celo povedli. Domačini turnirja, ki se bolj kot z rezultati ukvarjajo z vzdušjem v ekipi, so prvič resneje povedli v 44. minuti, ko je zadel Mateo Hrvatin (20:16). Madžarom ni pomagala niti menjava vratarja in igra z igralcem več pet minut pred koncem srečanja.

Končnica tokrat Srbom
Srbija je proti Nemčiji odlično začela in v 18. minuti je bilo že 14:8 za "orle". Torsten Jansen je z dvema zadetkoma prebudil svetovne prvake, ki so do konca prišli na -3 (16:13). Do 41. minute so Nemci že preobrnili potek tekme, in zdaj so bili Srbi tisti, ki so lovili izid. Minuto pred koncem je Jansen zabil za 35:33, a Srbija se ni predala in po minuti odmora je Mladen Bojinović tri sekunde pred koncem z 9 m zadel za 35:35.

Neprepoznavni Švedi - izjemni Francozi
Galski petelini so z zastrašujočo igro povsem omrtvili Švede, ki so bili v 1. polčasu obračuna v Zagrebu le bleda senca iz predtekmovanja. V 13. minuti je bilo že 8:2, ob koncu 30 minut 18:10. Pod taktirko Nikole Karabatica (7 golov) so olimpijski prvaki tudi v nadaljevanju zanesljivo nadzorovali potek igre in učinkovito odgovarjali na poskuse Švedske, ki se je dvakrat uspela približati na štiri gole zaostanka. Olimpijski prvaki so s šesto zmago na turnirju potrdili, da jih tudi tokrat zanima samo finale.

Vikingi na krilih Tvedtna
Norveška je proti Makedoniji osvojila nujno potrebni točki, potem ko si je sredi 1. polčasa priigrala zajetno prednost (12:6), ki je zadostovala vse do napete končnice. Makedonci so do polčasa zaostanek zmanjšali na -3, v nadaljevanju pa so "vikingi" skrbno pazili na Kirila Lazarova (9 golov), prek katerega so se razvijali prav vsi napadi Makedonije. V živčnih zadnjih minutah je bil ključ do norveške zmage hitronogi Havard Tvedten (10).