Nepopisno veselje Poljakov, ki so v drugi del prišli brez točk, a nato nanizali tri zmage zapored. V sredini veliki junak Artur Siodmiak. Foto: EPA
Igor Vori
Igor Vori je dosegel več kot tretjino hrvaških golov. Foto: EPA
Danci se veselijo, Nemec Oliver Roggisch pa ne more skriti razočaranja. Foto: EPA
Aco Stojanović
Prizor s tekme Srbija - Makedonija. Člana Kopra Aleksandra Stojanovića ustavlja Goran Gjorgonovski. Foto: EPA
Poljska vztrajnost poplačana

'Vikingi' so bili manj kot dve minuti pred koncem na poti med najboljšo četverico, saj so vodili z dvema goloma prednosti. Toda varovanci Bogdana Wente so grizli do konca. Pol minute pred iztekom je Rafal Glinski izenačil na 30:30, kar pa je pomenilo, da bi napredovali Nemci, ki so predtem izgubili z Dansko (27:25).

Norvežani so zato tvegali vse, potegnili vratarja na klop in zaigrali s 7 igralci v polju. Toda Kristian Kjelling je izgubil žogo, ki je prišla v roke Arturja Siodmiaka, ta pa je s svoje polovice ob 59:54 čez celotno igrišče zatresel prazno mrežo.

Hrvaška dobila prvo 'rundo', bo drugo tudi?
Poljska se bo v petkovem polfinalu pomerila s Hrvaško, ki je dokaj gladko opravila s Francijo (22:19). Lino Červar je spočil Ivana Balića in Petra Metličića, Claude Onesta pa Jeroma Fernandeza. Najboljši igralec srečanja je bil Igor Vori z 8 goli. Oba selektorja sta taktizirala, saj se utegneta reprezentanci znova srečati v nedeljskem finalu.

Jörgensen udaril v pravem trenutku
Srečanje med evropskimi prvaki Danci in svetovnimi Nemci je bilo po pričakovanju izjemno izenačeno, saj si nobena izmed ekip ni priborila več kot dva gola prednosti. Odločitev je padla dobro minuto pred koncem, ko je pri izidu 25:25 svoj edini zadetek na tekmi dosegel Klaus Bruun Jörgensen. Nemci so imeli možnost za izenačenje, a je Torsten Jansen zgrešil, na drugi strani pa je usodo južnih sosedov zapečatil Mikkel Hansen. Dansko v petkovem polfinalu čaka Francija.