Francija želi združiti naslov olimpijskega in evropskega prvaka z naslovom svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Jonas Kallman
Jonas Källman je bil z osmimi goli prvi strelec Švedske. Foto: EPA

Francozi prvih osem minut niso znali zadeti, vendar so kljub zaostanku 0:4 dokaj hitro vzpostavili ravnotežje in pred polčasom izenačili na 11. Švedi so si sicer v drugem delu spet priigrali tri gole prednosti in so še v 48. minuti vodili z 18:21. V finišu so bili boljši Francozi, pomagal je še odlični Thierry Omeyer, ki je minuto in pol pred koncem s svojo trinajsto obrambo ustavil strel Fredrika Petersena, s čimer je bila tekma odločena. Najboljši francoski strelec je bil z devetimi goli Guillaume Joli. Jonas Källman jih je dosegel osem za Švedsko.

Slovenijo v nedeljo čaka dvoboj osmine finala proti Makedoniji, v primeru zmage pa bi Slovenci v četrtfinalu najverjetneje igrali proti Franciji, ki ne bi smela imeti težav z Argentino. Ta je v dvoboju za 4. mesto v skupini D, ki še prinaša izločilne boje, premagala Rusijo (30:27), ki neslavno končuje SP.