Po nič kaj spodbudnem začetku je Slovenija pokazala, kdo je gospodar. Dragan Gajič je bil razpoložen v napadu, v vratih pa je svoje delo dobro opravil Primož Prošt. Foto: EPA
Slovenijo je na prvi tekmi spodbujalo okoli 150 navijačev, ki so bili precej glasni. Foto: EPA
Slovenci v drugem polčasu močno popravili vtis
Slovenci breme SP-ja ob polčasu pustili v garderobi
Prvih 5 minut drugega polčasa Slovenija - Čile

Pravilo, da je prva tekma na takšnem turnirju pogosto najtežja, so slovenski igralci dobro "spoznali" v uvodnih minutah, ko v obrambi ni bilo prave čvrstosti, v napadu pa nobenih pametnih rešitev. Morda je bilo tudi nekaj podcenjevanja.

Gajić do odmora zadel osemkrat
Še dobro, da je Dragan Gajić neusmiljeno dosegal zadetke (osem do polčasa, dva s sedemmetrovke) in da je Gorazda Škofa v vratih zamenjal Primož Prošt (skupaj deset obramb), sicer bi lahko Čile, najšibkejša reprezentanca predtekmovalne skupine A, ušel na več kot dva gola razlike (v 13. minuti je bilo 7:9).

Niz slovenskih golov, Prošt zaklenil vrata
Do odmora je Slovencem uspelo zaostanek spremeniti v vodstvo 16:14. Selektor Boris Denič je veliko menjal, v prvem polčasu v igro ni poslal le Vida Kavtičnika. Po odmoru je bila slika v precej prazni dvorani v Dohi (400 gledalcev), v kateri pa je bilo okoli 150 slovenskih navijačev, povsem drugačna. Slovenska obramba je skoraj deset minut zdržala brez gola, razigran napad (v glavni vlogi Dolenec, Špiler, L. Žvižej) pa je (tudi s hitrimi protinapadi) razliko v hipu dvignil na deset golov (25:15) in Denič je lahko namenil počitek nosilcem igre.

V soboto proti nevarni Belorusiji
V 58. minuti je David Špiler končal domiselno akcijo za končnih 36:23, kar je bila tudi največja slovenska prednost. Delo je opravljeno, vtis ne šteje. V puščavski Dohi je Slovenija preskočila šele prvo sipino na poti do želenega 7. mesta. Kakšen odgovor več, ali je Slovenija sposobna ponoviti dosežke iz Španije 2013, bo dala sobotna tekma z Belorusijo, pri kateri igra Sergej Rutenka.