Barcelonin vratar Gonzalo Perez de Vargas je ubranil 17 strelov oziroma več kot polovico. Že na začetku tekme je blestel in Slovenija je zadela šele po petih minutah. Foto: EPA
David Špiler
Slovenci so imeli težave pri igri na postavljeno špansko obrambo 6-0 in niso imeli pravih možnosti, da bi na velikih tekmovanjih prvič premagali Špance. Foto: EPA
Denič: Saj so svetovni prvaki. In?! Manjkal je žar.
Zorman: Ne bo šlo samo za rokomet!
Zadnje minute tekme Španija - Slovenija

Jure Natek, Jure Dolenec, Dragan Gajič in Marko Bezjak so bili s po štirimi goli najboljši strelci Slovenije, ki je spet pogrešala strelce od daleč. Potem ko je vratar Primož Prošt poskrbel, da Španci večji del prvega polčasa niso ušli predaleč, so si svetovni prvaki z izjemnim vratarjem Barcelone Gonzalom Perezom de Vargasom (ubranil je 17 od 43 strelov, tudi dve sedemmetrovki) pred odmorom vendarle priborili prednost petih golov razlike in imeli tudi v nadaljevanju vse pod nadzorom.

Andreu in Tomas razblinila slovenske upe
Slovenija, ki je imela težave pri igri na postavljeno obrambo 6-0, se je nekajkrat približala na tri gole, v 58. minuti pa celo na 29:27, toda Juan Andreu in Victor Tomas sta z zadetkoma odpravila dvome o zmagovalcu. Daleč od tega, da bi Španci blesteli, a zdi se, da so brez večjega naprezanja ostali neporaženi na letošnjem SP-ju. Slovenija je prvi gol dosegla šele po petih minutah (Bezjak), saj je de Vargas blestel od prve minute. Ob kazni Mihe Žvižeja je najboljši strelec tekme Valero Rivera (6 golov) s sedemmetrovke poskrbel za prvo otipljivejšo prednost Španije s 7:4.

V nedeljo vroč obračun starih znancev
Slovenija se bo v nedeljski tekmi osmine finala pomerila z Makedonijo, ki je s 36:31 ugnala Avstrijo. Makedonci so dobri znanci Slovencev. Vodi jih hrvaški selektor Ivica Obrvan, ki je treniral tudi Gorenje, njihov najnevarnejši igralec je Kiro Lazarov, zanje pa nastopa tudi nekdanji slovenski reprezentant Renato Vugrinec. Obeta se torej vroč obračun starih znancev, še posebej, ker je Makedonija na evropskem prvenstvu leta 2012 v Srbiji v tekmi za 5. mesto premagala Slovenijo. Motivov torej ne manjka ...