Nemčija je na prvih dveh tekmah premagala Poljsko in Rusijo, tokrat pa je odščipnila še točko aktualnim svetovnim podprvakom Dancem. Najboljši strelec tekme je bil Steffen Weinhold (desno) z osmimi zadetki. Foto: EPA
Mikkel Hansen
Mikkel Hansen je za Dansko prispeval šest zadetkov. Foto: EPA
Bartosz Jurecki
Bartosz Jurecki je proti Rusiji dosegel štiri zadetke. Foto: EPA

V prvem polčasu nobeno izmed moštev ni vodilo za več kot dva zadetka, ob odmoru je bilo 16:16. V 45. minuti so Nemci ušli na 21:24, v 51. minuti pa so vodili s 24:27. Aktualni svetovni podprvaki Danci so jih ujeli pri izidu 29:29, končni izid pa je dobro minuto in pol pred koncem s 7-metrovke postavil Hans Lindberg. V zadnjem napadu Nemcem z igralcem manj ni uspelo doseči zmage.
Poljska je v isti skupini za gol premagala Rusijo (26:25). V izenačeni tekmi so Rusi v 52. minuti povedli za tri zadetke (21:24), a nato samo še enkrat zatresli mrežo, ko so v 57. minuti vodili s 24:25. Poljakom sta zmago zagotovila Karol Bielecki in Adam Wisniewski.
V skupini C so bili Švedi s 27:19 boljši od Alžirije in si s tretjo zmago na široko odprli vrata v osmino finala. Francija in Islandija sta remizirali s 26:26. Islandci, ki so prvi polčas dobili z 12:14, so se na začetku drugega odlepili na 12:16, a so Francozi hitro ujeli priključek (16:16). Isto jim je uspelo po vodstvu severnjakov z 18:21, ko so prvič v drugem delu tudi povedli (22:21). Dobre štiri minute pred koncem so vodili s 26:24, vendar sta točko Islandcev rešila Asgeir Örn Hallgrimsson in Robert Gunnarsson.