Steffen Weinhold je bil najzaslužnejši za zmago Nemčije nad Poljsko. Foto: Reuters
Joan Canellas
Španci so prvenstvo začeli z zmago nad Belorusijo. Za najboljšega igralca tekme je bil izbran Joan Canellas. Foto: EPA

V trdi tekmi je nemški selektor Dagur Sigurdsson vlekel prave poteze. Nemci so vodili večji del, v 35. minuti z 19:15, toda Poljaki so v 42. minuti izenačili na 20, izenačeno pa je bilo tudi v 54. minuti (25:25). Nemci so s tremi zaporednimi zadetki tehtnico dokončno nagnili v svojo korist in se oddolžili Poljakom za poraz v kvalifikacijah za SP 2015, ki bi jim kmau odnesel sanje o igranju v Katarju, a so nato dobili povabilo organizatorja. Najboljši posameznik v nemški ekipi je bil Steffen Weinhold z osmimi goli.