Rafael Capote, ki je v predtekmovanju
Rafael Capote, ki je v predtekmovanju "uničil" Slovenijo, je Poljakom nasul šest golov. Foto: EPA

Francozi, aktualni olimpijski in evropski prvaki, so dobili že prvi polčas, po katerem so vodili s 14:18. V drugem so zadržali vse nalete Špancev, blestel je predvsem izjemni vratar Thierry Omeyer, ki je zbral 20 obramb in v drugih 30 minutah ubranil tudi štiri 7-metrovke. Španija se je trikrat približala na gol zaostanka (18:19, 20:21, 21:22), zadnjič je bila le korak do izenačenja deset minut pred koncem.
Francija je tekmecem prvič ušla v 13. minuti, ko je z delnim izidom 0:4 povedla s 6:10. Najvišja prednost je znašala pet zadetkov (7:12).

Katarci vodili ves drugi polčas
Gostitelji prvenstva, ki so reprezentanco sestavili s pomočjo tujih igralcev, so v prvem polfinalu Poljsko pred 15.300 gledalci premagali z 31:29. Vodili so ves drugi polčas, v 35. minuti za pet golov (19:14). Poljakom na manj kot dva gola zaostanka ni uspelo priti. Rafael Capote in Kamalaldin Mallash sta dosegla po šest golov. Mallash je ob izteku 27. minute zadel za katarsko vodstvo z 28:25.

Polfinale
:
KATAR - Poljska 31:29 (16:13)
Jurecki 8; Capote in Mallash po 6.

Španija - FRANCIJA 22:26 (14:18)
Ugalde in Canellas po 5, Rivera 3; Guigou 5, Narcisse, Sorhaindo in Porte po 4, Omeyer 20 obramb.