Nemci se veselijo zmage nad Hrvati. V sredini robustni krožni napadalec Patrick Wiencek, ki je dosegel šest golov. Foto: EPA
Belorusija
Belorusi, ki so v uvodnem krogu izgubili s Čilom, se veselijo zmage nad Madžari, s katero so osvojili tretje mesto v skupini C. V osmini finala jih čakajo Švedi. Foto: EPA

Izid je bil izenačen le pri 3:3, nato pa so Nemci naredili delni izid 4:0 (7:3) in vodstva niso več izpustili iz rok.

Čvrsta in visoka nemška obramba na čelu z vratarjem Andreasom Wolffom je dobro ustavila hrvaški napad. Polčas se je končal s 13:9, v 45. minuti pa je semafor kazal že 19:13.

16 obramb Wolffa
Hrvati so se v 52. minuti približali na 22:20, a so nato Nemci s šestimi goli zapored razblinili vse dvome o zmagovalcu. Wolff je zbral 16 obramb, medtem ko je bil najučinkovitejši strelec Patrick Wiencek (6 golov). Pet jih je dodal še Kai Hafner. Pri Hrvatih sta po pet zadetkov dosegla Luka Stepančić in Manuel Štrlek.