Makedonska reprezentantka Mirjeta Bajramoska je bila z osmimi goli najboljša strelka Krima. Foto: BoBo
Nič več brezplačnega rokometa: na tekmah Krima je spet vstopnina, ki znaša 5 oziroma 3,5 evra. Zbralo se je 500 gledalcev. Foto: BoBo
Krimovke odlično odprle Ligo prvakinj
Krim z odliko opravil prvi test v Ligi prvakinj

"Odigrali smo optimalno. Življenjsko smo potrebovali to zmago. Veseli me, da je obramba, ki mora biti naš adut, delovala tako dobro. A čaka nas še veliko dela, saj prihajajo težji tekmeci," se je kamen od srca odvalil trenerki Marti Bon. Zdaj je jasno - 3. mesto v skupini A je povsem dosegljivo, vrata v 2. del tekmovanja odprta.

Krimovke, za katere je Makedonka Mirjeta Bajramoska v prve pol ure dosegla tri od svojih osmih zadetkov, so z uspešno obrambo 6-0 povedle s 14:9, ob koncu polčasa pa nekoliko popustile (15:12).

V drugem delu so slovenske prvakinje uspešno stopnjevale ritem in z odlično igro v obrambi in napadu le višale prednost. Kar enajst krimovk se je vpisalo med strelke.

Odlična predstava, pa čeprav proti ekipi, ki je verjetno najslabša v skupini A, je toliko bolj razveseljujoča, saj je Krim v sezono krenil z okrnjenim proračunom in zelo spremenjeno ekipo s kar 12 novinkami.

Trenerka Marta Bon je dala lahko priložnost številnim mladim igralkam, svoje minute je ob debiju v Ligi prvakinj odlično izkoristila zlasti 17-letna Bolgarka Elizabeth Omoregie.

Izkazali sta se tudi obe vratarki. Miša Marinček je zbrala 12 obramb, Sergeja Stefanišin 9.