Celjski rokometaši so se v končnici pokazali večjo zbranost od nasprotnika in se razveselili novega pokalnega naslova. Foto: Urban Urbanc
Matevž Skok
Matevž Skok je v končnici tekme jeziček na tehtnici prevesil na stran Celjanov. Foto: MMC RTV SLO
Rok Žuran je v odločilnih trenutkih odgovornost prevzel nase in dosegel ključne zadetke. Foto: Urban Urbanc
Gorazd Škof
Gorazd Škof je bil na začetku drugega polčasa razred zase, zaklenil je svoja vrata in rokometaše Celja spravljal v obup, a to na koncu ni bilo dovolj za novi pokalni naslov. Foto: MMC RTV SLO
Skok zaklenil vrata za pokalno zvezdico

Srečanje je bilo zelo izenačeno, večkrat sta se ekipi izmenjali v vodstvu, koprska najvišja prednost je znašala štiri zadetke. Odločeno je bilo v končnici finala, v kateri so Koprčani storili nemalo napak v napadu (sicer so izgubili 11 žog, Celjani le 5), v ključnih trenutkih se je s fantastičnimi obrambami izkazal celjski vratar Matevž Skok, zmago pa je z dvema zaporednima zadetkoma potrdil Rok Žuran.

Izjemno izenačena igra v prvem polčasu
V prvem polčasu sta bili ekipi sila izenačeni, najvišjo prednost so v uvodnih minutah držali Celjani, ko je Gašper Marguč zadel za 3:6, a so se Koprčani s silovitimi projektili Milorada Krivokapića vrnili v igro in po protinapadu Matjaža Brumna sredi polčasa prvič tudi povedli za dva zadetka (10:8). Ekipa iz Zlatoroga je vseskozi držala stik z aktualnimi državnimi prvaki, s čvrsto obrambo jih je večkrat prisilila v napako, na 10:10 je izenačil Luka Žvižej. Ko je že kazalo, da bodo Koprčani na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti, sta mrežo Cimosa zatresla Žuran in Marguč. Slednji je prehitel zadnji sodnikov žvižg in z izjemnim strelom z razdalje pod prečko presenetil vratarja Gorazda Škofa (12:12).

Ta je v prvem polčasu sicer ubranil šest strelov, Dejan Perić je na drugi strani vknjižil obrambo več. S štirimi zadetki so bili najučinkovitejši Brumen, Krivokapić (oba Cimos) in Žvižej (Celje).

Najprej navduševal Škof, nato Skok
V nadaljevanju se je razigral Škof, ki je celjske rokometaše z zaporednimi obrambami spravljal v obup. V času, ko so imeli Celjani po izključitvi Bojana Skoka dve minuti na igrišču igralca več, je ubranil kar štiri strele in poskrbel, da 14-kratni pokalni zmagovalci številčne prednosti na igrišču niso vnovčili. Na drugi strani je dobro predstavo iz prvega dela nadaljeval Krivokapić, Koprčani pa so v 42. minuti vknjižili najvišjo prednost na tekmi, ko so po Brumnovem zadetku povedli za štiri (18:14). Sledile so napake v koprskem napadu, ki so jih Celjani hitro izkoristili in z delnim izidom 5:1 uprizorili povratek (19:19).

V napeti končnici so bili bolj zbrani rokometaši Celja, ki so dvakrat celo dosegli zadetek z igralcem manj, v ključnih trenutkih so se zanesli na Žuranovo desnico, s katero so tri minute pred koncem povedli za tri zadetke 21:24, piko na i pa je za 15. pokalni naslov s tremi obrambami dodal še Matevž Skok, ki je pri izidu 18:14 za Koprčane v vratih zamenjal Perića.

Ormožani osvojili tretje mesto
Ormoški igralci so si v tekmi za tretje mesto v končnici obračuna z Mariborom Branikom zagotovili zmago in končno tretje mesto. Že v prvem polčasu so si rokometaši Jeruzalema priigrali prednost petih zadetkov (16:11), ki so jo v nadaljevanju brez večjih težav obdržali in po nekaj minutah nadaljevanja povečali na +6. Mariborčani so zaostanek skušali zmanjšati, a jim ob trdni obrambi tudi s protinapadi ni uspelo uloviti tekmecev. Ormožani so dobro igrali v obrambi, Mariborčani pa so vseskozi zaostajali za štiri ali pet zadetkov. Ob bolj zbrani igri Mariborčanov v obrambi in napadu so ti v zadnjih desetih minutah ujeli Ormožane in se jim približali na dva gola zaostanka.

Dve minuti pred koncem bi mariborski igralci lahko rezultat izenačili, a je namesto tega nasprotnik znova ušel na dva gola razlike. Jim je pa to uspelo v zadnji minuti, ko je 15 sekund pred koncem Darko Cingesar zadel odločilni gol, po neuspešni akciji Mariborčanov se je slavje Ormožanov vendarle lahko začelo.