Celjani gladko izločili Velenjčane iz pokala
Celje s tremi zaporednimi goli povedlo s 27:20
Gorenje z delnim izidom 5:1 mirno na polčas

Odločitev je padla sredi drugega polčasa, ko sta Blaž Janc in Vid Poteko vsak s po dvema zadetkoma v nekaj minutah poskrbela za visoko vodstvo 27:20. Najboljši strelci Celja Pivovarne Laško so bili Janc, Poteko, Gal Marguč in Povilas Babarskas s po petimi zadetki.

Gajić v prvem delu ubranil polovico strelov
Branilci naslova so imeli vso tekmo pobudo, že v prvem polčasu, ko je vratar Ivan Gajić od 18 strelov ubranil polovico žog, so povedli za pet golov (11:6), vendar so Velenjčani, ko je trener Cvijič v vrata namesto Ferlina poslal Benjamina Burića, dosegli zadnje štiri gole in šli na odmor z le golom zaostanka (12:11).

Tamše: Spoštovali smo dogovore
"Obe ekipi sta prikazali vrhunski rokomet, moji fantje pa so maksimalno spoštovali, kar smo se dogovorili. Vso tekmo smo nadzirali rezultat," je za TV Slovenija povedal trener Celja Branko Tamše. Pri Gorenju, ki mu niti v Evropi niti na domačem prizorišču to sezono ne gre po načrtih in je tudi tokrat deloval utrujeno in brez pravih idej, je bil najboljši strelec Mario Šoštarić s sedmimi zadetki, a le dvema v drugem polčasu.