Matjaž Brumen je dosegel sedem golov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Cimos Koper
Milorad Krivokapić je v 58. minuti s sedemmetrovke postavil končni izid. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gorazd Škof
Gorazd Škof je predvsem v 1. polčasu branil zelo dobro. Foto: MMC RTV SLO

Cimos je za razliko od domačih, pri katerih je bila opazna nervoza, sproščeno začel srečanje. V 18. minuti je z golom Gorana Bogunovića prvič povedel z dvema goloma prednosti (8:6). Dobro je branil tudi vratar Gorazd Škof. V zadnjih 10 minutah so domači vendarle nagnili tehtnico na svojo stran. Z golom Michala Zolotenka so povedli s 14:11, a je nato prav v zadnji sekundi s sedemmetrovke Milorad Krivokapić postavil izid polčasa (14:12).

Cimos vseskozi "dihal za ovratnik" Wisli
V nadaljevanju je Wisla večino časa vodila, a se ni mogla odlepiti za več kot dva zadetka. Vztrajnost Koprčanov je bila poplačana v 58. minuti, ko je Krivokapić s sedemmetrovke izenačil na 25:25, kar je bil na koncu izid tekme. Cimos je imel pol minute pred sireno celo napad za zmago, vendar ga ni izkoristil. Poskus Matjaža Brumna z devetmetrovke že po izteku časa je vratar Marcin Wichary ubranil.

Zdaj boj za drugo mesto
Liga prvakov se bo zaradi evropskega prvenstva v rokometu, ki bo med 15. in 29. januarjem 2012 v Srbiji, nadaljevala 11. februarja, ko v Koper prihaja Metalurg. Cimos bo nato gostoval še v Hamburgu in gostil Constanto. Potem ko so varovanci Fredija Radojkovića osnovni cilj že izpolnili, se bodo zdaj borili za drugo mesto, ki v osmini finala prinaša vsaj lažjega tekmeca.

METALURG - ST. PETERSBURG 32:19 (16:7)
Vrstni red: Hamburg 14, Metalurg in Cimos Koper 9, Wisla Plock 5, St. Petersburg 3, Constanta 2 točki.

Skupina A:
BOSNA - CROATIA OSIGURANJE 21:26
BARCELONA - KADETTEN 33:29
SÄVEHOF - CHAMBERY 32:31
Vrstni red: Barcelona 14, Croatia 12, Chambery in Sävehof po 6, Kadetten 4, Bosna 0 točk.
Skupina B:
ČEHOVSKI MEDVEDI - ATLETICO MADRID 29:29
SILKEBORG - VESZPREM 19:25
TARGI KIELCE - FÜCHSE BERLIN 32:29
Vrstni red: Atletico 12, Veszprem 10, Čehovski medvedi in Füchse Berlin po 7, Kielce
6, Silkeborg 0.

Skupina D:
PICK SZEGED - KÖBENHAVN 31:34
MONTPELLIER - KIEL 31:34
PARTIZAN - ADEMAR LEON 24:27
Vrstni red: Köbenhavn 10, Kiel in Ademar Leon po 9, Montpellier 6, Szeged 4, Partizan 0.

Gorenje izločilo Valladolid
V 3. krogu Pokala EHF je Gorenje s 35:27 izgubilo z Valladolidom, a ubranilo prednost 10 golov s prve tekme (33:23). Velenjčani so se tako uvrstili v osmino finala. Žreb bo v torek. Celje Pivovarna Laško je na prvi tekmi Pokala pokalnih zmagovalcev s 34:18 premagalo estonsko Kehro.