Velenjčani niso zadržali prednosti s prve tekme. Foto: RTV SLO
Vedran Zrnić
Vedran Zrnić je bil s petimi zadetki drugi najboljši strelec Velenjčanov. Foto: RTV SLO
Luka Dobelšek
Luka Dobelšek ni bil zadovoljen s sojenjem. Foto: RTV SLO

Francoski prvaki so zaostanek s prve tekme (22:26) izničili šele v 58. minuti, ko so postavili izid 33:28, ki je na semaforju ostal zapisan tudi na koncu srečanja. Gorenje je na začetku nekajkrat zaostajalo za dva gola, nato pa vodilo od 20. do 42. minute, največ s +4.

Velenjčani so se prebudili pri 9:11, ko so zadeli štirikrat zapored, pobegnili na 13:11 in tudi nadaljevali odlično. Izid polčasa 19:15 je v zadnji sekundi postavil Marko Oštir. Edini razpoloženi strelec pri domačih je bil Wissem Hmam, na drugi strani pa med varovanci Larsa Waltherja ni bilo šibkega člena.

Po prihodu iz slačilnice se je slika na igrišču spremenila. Montpellier je z obrambo 4-2 neumorno začel loviti goste in izenačil na 23:23, predvsem po zaslugi prerojenega Gregoryja Anquetila pa kmalu povedel za štiri (29:25). Vratarja Dušan Podpečan (skupaj 14 obramb) in Matevž Skok (ubranil 7-m) nista dovolila, da si priigra še večjo prednost, a tudi slovenski podprvaki v končnici niso in niso znali zadeti.

Imeli so tudi zadnji napad, v katerem pa je Tomas Režniček streljal prehitro, tako da je bila žoga lahek plen odličnega Thierryja Omeyerja.

Izjavi po tekmi
Borut Plaskan, pomočnik trenerja Gorenja: "Razočarani smo. Po tako nesrečnem porazu je težko kaj reči. Mislim, da smo si zaslužili napredovanje med osem najboljših, vendar pa smo, žal, naredili nekaj napak, ki so nas pokopale. Sodniške odločitve za nas vsekakor niso bile ugodne. Kljub porazu bi čestital fantom za prikazano igro in borbenost. Mislim, da smo dokazali, da smo se sposobni kosati z najboljšimi evropskimi moštvi."

Luka Dobelšek: "Dali smo vse od sebe. Igrali smo proti Montpellierju in proti sodnikoma, ki sta naredila vse, da so domači šli naprej. Tudi če bi dosegli zadnji gol, ki bi nas popeljal naprej, bi si Švicarja nekaj izmislila in ga razveljavila."

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - Kolding 31:30 (14:15) 34:33
Kokšarov 9, Natek in Zorman po 5; Spellerberg 11.

FLENSBURG - Zagreb 28:24 23:25

Aarhus - FOTEX 28:31 21:30

BARCELONA
- Magdeburg 27:23 26:24
Sedem minut pred koncem tekme si je ahilovo tetivo na levi nogi poškodoval vratar Barcelone Dejan Perić, ki je sicer zbral kar 22 obramb. Počival bo približno dva meseca.