Andreas Nilsson je zadel odločilno sedemmetrovko za finale Veszprema, kjer se bo tako kot lani pomeril z Vardarjem. Foto: EPA

Obračun med Vezspremom, branilcem naslova, in gostiteljem Meškovom je bil večji del izenačen. Polčas se je končal s 14:14, po 60 minutah pa je semafor kazal 29:29. O zmagovalcu so nato odločile sedemmetrovke.

V četrti seriji je Veszpremov Aron Palmarssson zadel za 32:31, Roland Mikler pa je ubranil poskus Kristofa Krištopansa. Zaključna žoga je bila tako v rokah švedskega krožnega napadalca Andreasa Nilssona, ki je izkoristil sedemmetrovko za 33:31.

Pomemben delež k zmagi Veszprema so prispevali tudi Slovenci. Dragan Gajić je dosegel pet, Gašper Marguč pa tri gole, medtem ko se Blaž Blagotinšek ni vpisal med strelce.

Na prvi tekmi je David Miklavčič za Zagreb zadel enkrat, medtem ko se Darko Cingesar ni vpisal med strelce.