Celjani so se brez težav prebili v osmino finala. Foto: Slavko Kolar
Gorenje čez Loko v osmino finala pokala

Pri Velenjčanih sta zaradi poškodbe manjkala David Miklavčič in Filip Banfro. Po polovici prvega polčasa so gostitelji vodili že za šest zadetkov (10:4). Škofjeločani so nato zaigrali nekoliko bolje, uspelo se jim je približati na tri gole, a bližje niso prišli. Ob odmoru je bilo 18:14.

V drugem delu Gorenje ni popuščalo. Po treh zadetkih Aleksa Kavčiča (z devetimi goli je bil najboljši strelec tekme) takoj na začetku je znova ušlo na + 6 (22:16), v 51. minuti pa na + 9 (30:21).

Oslabljeni Celjani (manjkajočim Marguču, Makucu in Grošlju so se pridružili še poškodovana Ovniček in Ferlin ter bolni Šarac) so izločili vodilno o 1. B lige. V ekipi sta svoje mesto prvič dobila mlada vratar Jernej Mlakar in Filip Rakita. Za Rakito je bila to še prav posebna tekma, saj je na nasprotni klopi Slovenj Gradec vodil njegov dedek Slavko Ivezič.
Celje si je večjo prednost prvič priigralo v zadnjih 10 minutah prvega polčasa, ko je povedlo za šest zadetkov. Po polovici srečanja je bilo 14:20. V drugem polčasu so gostje hitro višali prednost in na koncu zmagali s +13. Rakita je s svojim prvim zadetkom za člansko ekipo poskrbel za prvo dvoštevilčno razliko na tekmi.

Osmina finala bo že prihodnjo sredo, žreb parov bo v četrtek.