David Špiler je bil z 9 goli najučinkovitejši strelec na tekmi. Foto: Aleš Fevžer

Igrali smo v krču, čeravno smo bili v vseh prvinah igre boljši od Romunov. Na tej tekmi nismo blesteli v nobenem rokometnem elementu, a na takšnih tekmah ni pomemben umetniški vtis, sploh pa ne ob koncu sezone, ko se je videlo, da igralci z glavami niso pri stvari in so že močno utrujeni. A dobro je, da smo v Bukarešti uspešno opravili generalko pred veliko pomembnejšo tekmo z Belorusijo, kjer pa se bomo morali predstaviti v veliko lepši luči.

Boris Denič, selektor
Denić in Gajić po zmagi v Bukarešti
Rutinska zmaga rokometašev v Bukarešti

Izbranci slovenskega selektorja Borisa Deniča so v dvorani Ioan Kunst Ghermanescu prekinili niz šestih zaporednih porazov. Po polfinalnem porazu s Španci in tekmi za tretje mesto s Hrvati na SP-ju v Španiji ter dveh kvalifikacijskih porazih z Islandci in dveh na prijateljskih tekmah z Nemci so na življenjsko pomembnem obračunu v Bukarešti Slovenci le okusili slast zmage, a so zavoljo današnjega zmagoslavja Belorusov nad Islandci v Minsku ostali na tretjem mestu v svoji skupini, kar pomeni, da morajo v nedeljo (18.00) v Stožicah premagati Belorusijo, če se želijo uvrstiti na evropsko prvenstvo, ki bo januarja 2014 na Danskem.

Igra ni bila vrhunska, a dovolj za vodstvo
Slovenski rokometaši so v prvem polčasu (11:14) igrali dobro, z dobro obrambo so večkrat zaustavili nasprotnika, ki jim je v prve pol ure zabil 11 golov. Slovenska igra v prvem delu ni bila na vrhunski ravni, a vseeno dovolj kakovostna za dokaj neizkušene in rokometno nekoliko manj podkovane gostitelje, ki so bili nekoč svetovna rokometna velesila (lahko se pohvalijo s štirimi naslovi svetovnih prvakov). Romuni so nekoliko lažje zadihali šele po izključitvi Špilerja, ko so se Slovencem približali na gol zaostanka (6:5), po Deničevi "hokejski menjavi" - v 13. minuti je zamenjal skorajda vse svoje igralce z izjemo Prošta in Dragana Gajića - pa so se znova razleteli na igrišču in gostiteljem ušli na +3 (8:5).

Slovenskega naleta ni onemogočila niti domača minuta odmora, v 18. minuti so z golom Gajića povedli za pet golov (10:5), tri minute kasneje pa po zadetku Mihe Žvižeja za šest (12:6). V končnici prvega polčasa so Deničevi izbranci močno popustili, kar so gostitelji s pridom izkoristili in po treh zaporednih golih Andreija Grasuja prepolovili zaostanek (14:11).

Pucelj zadel za najvišjo prednost +9
Drugi polčas so prav tako začeli odlično, povedli so s 16:11, nato pa postali nekoliko nezbrani in gostiteljem dovolili, da so se približali na vsega tri gole zaostanka, a so se še pravočasno zbrali, z delnim izidom 5:0 (v prelomnih trenutkih dvoboja je blestel Luka Žvižej, ki je dosegel tri gole v nizu) je dve minuti pred koncem za najvišjo prednost (+9; 22:31) poskrbel Peter Pucelj, ki je po ukradeni žogi Nenada Bilbije zadel iz protinapada.

5. KROG:
ROMUNIJA - SLOVENIJA 22:31 (11:14)
Grasu 6, Asoltanei in Ramba po 3, Rotaru, Talas in Mihalcea po 2, Acatrinei, Mancu, Cristescu in Florea po 1; Špiler 9, Gajić 7, L. Žvižej 4, Zorman, Dobelšek in Dolenec po 2, Bilbija, Pucelj, Bezjak, M. Žvižej in Gaber po 1.

Sedemmetrovke: 1/2; 0/0

Izključitve: 6, 8 minut.

BELORUSIJA - ISLANDIJA 29:23 (16:10)

6. KROG, nedelja ob 18.00:
SLOVENIJA - BELORUSIJA
ISLANDIJA - ROMUNIJA

ISLANDIJA 5 4 0 1 +11 8 BELORUSIJA 5 3 1 1 +7 7 SLOVENIJA 5 2 1 2 +15 5 ROMUNIJA 5 0 0 5 -33 0

Na EP, ki bo januarja 2014 na Danskem, se uvrstita najboljši 2 reprezentanci.