Romunke dobile tekmo za peto mesto
16. december 2016 ob 18:38,
zadnji poseg: 16. december 2016 ob 22:19
Göteborg - MMC RTV SLO, STA

V finalu evropskega ženskega rokometnega prvenstva na Švedskem bosta igrali reprezentanci Nizozemske in Norveške.

V prvem polfinalu so Nizozemke s 26:22 ugnale Danke. Prvi polčas se je končal s 13:13, nato pa so Nizozemke na začetku drugega dela dodale plin in pobegnile na +6 (19:13) v 43. minuti. Danke jih do konca niso več resno ogrozile, tako da se je Nizozemska veselila prve uvrstitve v finale evropskega prvenstva.

V nizozemski reprezentanci je bila najučinkovitejša Estavana Polman s sedmimi goli, v danski pa Stine Jorgensen s šestimi.

Norvežanke strle odpor Francozinj
V drugem polfinalu pa je Norveška z 20:16 strla Francijo. Norvežanke, branilke naslova in šestkratne evropske prvakinje, so po slabšem začetku polčas dobile z 11:9. Semafor je v 50. minuti kazal 15:15, nato pa so Skandinavke le prevesile tehtnico na svojo stran. Pri Norveški je bila najučinkovitejša Nora Mork s sedmimi goli, pri Franciji pa Alexandra Lacrabere s šestimi zadetki.

V tekmi za 5. mesto je Romunija s 23:22 ugnala Nemčijo.