Norvežanke, na sliki Kari Brattset, so le še eno zmago oddaljene od obrambe naslova svetovnih prvakinj. Foto: EPA

Norvežanke so hitro pokazale zobe. S čvrsto obrambo 6-0 so ustavile nizozemski napad, na drugi strani pa pridno polnile mrežo nasprotnic, tudi iz protinapadov. Semafor je po desetih minutah kazal 8:1. Nizozemska selektorka je vzela minuto odmora, ki pa ni pomagala. Norveška ni popuščala, tako da je ob polčasu vodila s 17:10.

Drugi del ni prinesel sprememb. Norvežanke so nadaljevale v ritmu, ki mu Nizozemke niso mogle slediti. Tako je precej pred koncem postalo jasno, da so severnjakinje prve finalistke. Najboljša strelka tekme je bila Nora Mörk, ki je dosegla osem golov.

Pineaujeva dosegla odločilni zadetek
Drugi polfinale je bil bistveno bolj izenačen. Švedinje so dobile polčas z 12:11. Francozinje so v drugem povedle s +4 (19:15), a so se Švedinje vrnile. V napeti končnici je odločitev padla minuto in pol pred koncem, ko je pri izidu 23:23 odločilni zadetek dosegla Allison Pineau. Švedinje so nato zapravile napad, na drugi strani pa je Blandine Dancette postavila končni izid. Za igralko tekme je bila razglašena francoska vratarka Amandine Leynaud. Spomnimo, Francijo so v uvodnem krogu prvenstva s 24:23 premagale Slovenke.